" crossorigin/>
More

  יש מספר רב של נושאים שנדונים היום בעקבות החדשות הגדולות כי אל סלבדור הכירה במטבע החוקי מספר 1 בעולם, הביטקוין (BTC).
  זה עשוי להביא לשינויים חשובים בכל הנוגע לאופן הטיפול בביטקוין על הבמה המשפטית בעולם. עם זאת, באיזו אופן ובאיזו מידה עדיין לא בדיוק ברור.

  אתמול – האסיפה המחוקקת של אל סלבדור העבירה היום את חוק הביטקוין.
  כמו כן, הספירה לאחור של 90 יום לפרסום כבר החלה, כלומר בספטמבר BTC יוכר כתשלום מספק עבור כל חוב כספי.

  החוק החדש מאפשר גם לבטא את המחירים ב- BTC ולשלם בו מיסים, בעוד שהחלפות ב- BTC לא יחויבו במס רווחי הון.

  "יהיה מעניין לראות כיצד רשויות המס ברחבי העולם מגיבות לכך", אמר ריצ'רד האולט, עורך דין בחברת Selachii Legal Limited, משרד עורכי דין בלונדון,

  לדבריו, אם אל סלבדור תצהיר שהמכרז החוקי שלהם הוא BTC בלבד, אז זה יקבע טענה כי BTC במקום אחר אינו כפוף גם למס רווחי הון.

  "עם זאת, אני חושש שממשלות ברחבי העולם לא ירצו לאבד את הכנסות ממס רווחי הון וסביר להניח כי הן אינן מכירות בהן כמטבע והיא נותרה מסווגת כנכס", אמר האולט והוסיף כי זה יקבל צורה כלשהי. של תקדים משפטי לשנות זאת.

  "אם בית משפט מסכים שהוא אינו כפוף למס רווח הון מכיוון שהוא מטבע, אז יהיו הרבה בעלי קריפטו מאושרים מאוד!"

  ניקלס שמידט, שותף עם משרד עורכי הדין Wolf Theiss, ומחברם של שני ספרים בנושא קריפטו, ציין גם כי העובדה שהמכרז החוקי של אל סלבדור כיום הוא BTC פירושה שהוראות חוק בספרי חוקים המתייחסות למכרז המשפטי של תחומי שיפוט אחרים יהיו כעת אולי גם לכסות ביטקוין.

  "ישנם כללים רבים החלים על מטבעות וכבר בעבר ניתן היה לומר כי הביטקוין אינו מקיף. כעת, כאשר הביטקוין אומץ על ידי מדינה מסוימת כמטבע שלו, יהיה עליך לבחון מחדש האם כללים כאלה חלים כעת, והדגיש כי לא ניתן להצהיר הצהרה כללית החלה על כל המדינות.

  "יהיו מקרים שיש לכך השפעה ומקרים שזה לא המקרה, תלוי בפירוש הנוסח של הוראה קונקרטית", הוסיף שמידט.

  בינתיים, עורך דין אמריקני אמר ל- כי בעוד ששירות ההכנסה הפנימית מתייחס ל BTC כמכירת הנכס בשיעורי הון המיסוי על בסיס רווח-פחות, מבחינת עסקאות בינלאומיות, אין זה חכם להשתמש ב- BTC בבינלאומי. סחר עוסק בשותפים סלבדוריים "בהתחשב בחוסר היציבות והקשיים בבנקאות לגיטימית."

  "רוב התאגידים הבינלאומיים הגדולים לא מתכוונים לקחת ביטקוין כמכרז בעסקה", הוסיף עורך הדין שרצה להישאר אנונימי.

  בשני המקרים, אל סלבדור תהיה כעת באור הזרקורים למשך זמן מה.

  פעלול ניסיוני

  "ממשלות ובנקים מרכזיים ברחבי העולם יצפו בניסוי באל סלבדור כדי לראות אם הביטקוין יהפוך לחלק מחיי היומיום עבור תשלומים, העברות כספים ונכס מילואים לבנקים ולתאגידים במדינה", אמר רוס מידלטון, מנהל הכספים הראשי של DeversiFi, אמר פלטפורמת מסחר Layer 2 (DEX) ופיננסים מבוזרים (DeFi).

  עם זאת, לפי האולט, לא ניתן להדביק את המודל של אל סלבדור פשוט כהעתק, שכן כל מדינה תחוקק בדרכה שלהם, על פי הנהלים הפורמליים שלהן, אך "כפי שהמוכר של אל סלבדור מתגלה כמוצלח, מדינות אחרות יבואו בעקבותיו . ”

  הוא מעריך כי ככל הנראה מדובר במדינות ש"יש להן דמוגרפיה של מדינת עולם שלישי "ואימוץ BTC" עשויות לייצר עושר שאי אפשר לדמיין עבורן ולהביא הקלה מסוימת. "

  וכשמדובר במדינות ספציפיות של האיחוד האירופי וצפון אמריקה שעושות את אותו הדבר כמו אל סלבדור, אולי עדיף לא לעצור את נשימתנו.

  האיחוד האירופי הוא לדעתו של האולט "תפוס מדי בחשיבותו העצמית לאמץ", ולכן "הם מפספסים הזדמנויות רבות". האם יאמצו BTC במקום האירו? "בטווח הקצר לא", אמר, ובטווח הארוך, "אם (וזה גדול אם) האיחוד האירופי יישאר כגוש מאוחד אחד, יש פוטנציאל זה יכול לקרות, אך אם האיחוד האירופי ייפול והמדינות בתוכו יחזור להיות לבד, זה יהיה הגיוני לחלוטין עבור אותן מדינות לאמץ BTC במקום לחזור למטבע הקודם שלהן. "

  "בגוש האירו, על פי הכללים הנוכחיים, נאסר על מדינות להציג צורה חדשה של מכרז חוקי. לפיכך, אימוץ ביטקוין כמטבע חוקי באיחוד האירופי יתאפשר רק באותן מעט מדינות שאינן חלק מגוש האירו. אני כן עם זאת, סבור שזה מאוד לא סביר ", הוסיף שמידט.

  כנראה שגם צפון אמריקה לעולם לא תעשה זאת, לפי האולט, כ"הם אוהבים להדפיס כסף (באותו אופן שעושה בריטניה) מתי שזה מתאים להם. " יתר על כן, צפון אמריקה ובריטניה דבקות "בערכים מיושנים ובאופן שבו הם מרגישים שהם צריכים לשלוט באזרחיהם."

  בינתיים, תיאר שמידט את יוזמתו של נשיא אל סלבדור כ"החלטת פרסום "שהעמידה את" המדינה הזעירה האמריקאית הלטינית הזו באור הזרקורים ".

  בעוד שמהלך נועז, המהלך אינו "תרופת פלא לכל מצוקות אל סלבדור", אמר שמידט. הוא טען כי מדינות אמריקה הלטינית נמצאות ב"בלגן "שתרמו עשרות שנים של מרקסיזם כלכלי ותרבותי – בלגן שהודגש לאחרונה על ידי מאות אנשים שעשו סלפי מול אשפה מלאה בשטרות ונצואלים חסרי ערך באירוע הביטקוין בשבוע שעבר מיאמי.

  עם זאת, האולט טען כי BTC עשוי לעזור למדינה במקרה של היפר אינפלציה.

  "על ידי אימוץ ה- BTC כמטבע חוקי, 'מטבע' מבוזר, הם נמנעים מהיפר-אינפלציה וזה נותן להם הזדמנות מדהימה לשגשג כמדינה וממשלה", אמר.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם