" crossorigin/>
More

  מהו מסחר עמית לעמית וכיצד אנשים משתמשים בו? (Peer 2 Peer) בקצרה

  מסחר עמית לעמית (P2P) הוא קנייה ומכירה ישירה של מטבעות קריפטוגרפיים בין משתמשים ללא מתווכים.
  בורסות P2P מחברות בין קונים ומוכרים ומספקות שכבת הגנה באמצעות שירותי נאמנות, מערכות משוב/דירוג ויישוב סכסוכים.

  היתרונות של מסחר P2P כוללים נגישות גלובלית, אפשרויות תשלום מרובות, עמלות עסקה אפסיות והצעות מותאמות אישית. עם זאת, יש לו גם חסרונות, כמו מהירויות מסחר איטיות יותר ונזילות נמוכה יותר מאשר בורסות מרכזיות (CEXs).

  הקדמה

  מסחר במטבעות קריפטוגרפיים P2P היא שיטה לקנייה ומכירה של מטבעות קריפטוגרפיים ישירות בין משתמשים ללא צורך במתווך מרכזי.
  משתמשים יכולים להשתמש בבורסת P2P כדי לגשת לשוק גלובלי, אפשרויות תשלום מרובות והצעות מותאמות אישית.
  עם זאת, למסחר P2P יש גם חסרונות, כגון מהירויות מסחר איטיות יותר ונזילות נמוכה יותר.
  במאמר זה, נדון ביתרונות ובחסרונות של מסחר P2P וכיצד אנשים יכולים להפיק ממנו תועלת.

  מהו מסחר P2P?

  מסחר קריפטו P2P מתייחס לקנייה ומכירה ישירה של מטבעות קריפטוגרפיים בין משתמשים, ללא צד שלישי או מתווך.
  זה בניגוד לקנייה ומכירה של מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות CEX, שבו אינך יכול לבצע עסקאות ישירות עם צדדים נגדיים.

  CEX ישתמש בתרשימים ובצוברי הזמנות בשוק כדי לאמוד את מחירי השוק הנוכחיים ולקבוע את הזמן האופטימלי לקנות, למכור או להחזיק את הקריפטו שלך. כאשר אתה מוכן לקנות או למכור, הבורסה מכניסה את ההזמנה שלך לתוך ספר ההזמנות שלה ומקלה על העסקה בשמך.

  בהתאם לסוג ההזמנה שבה אתה משתמש, אפקטים כגון החלקה עלולים לגרום לכך שאתה לא מקבל את המחיר המדויק שאתה רוצה. מסחר P2P, לעומת זאת, נותן לך שליטה מלאה על התמחור, זמן הסידור, וממי אתה בוחר למכור ולקנות ממי.

  כיצד חילופי P2P פועלים?

  חשבו על בורסת P2P באותו אופן שבו אתם עשויים לחשוב על Facebook Marketplace – הם דומים בכך שהם מחברים בין קונים ומוכרים.
  עם זאת, קנייה או מכירה של משהו ב-Facebook Marketplace יכולה להיות מסובכת מכיוון שהצדדים הנגדיים הם זרים וקשה לבסס אמון.

  מה קורה אם המוכר מקבל תשלום, ואז ממשיך לחסום את הקונה ולא לשלוח לו את המוצר שרכש בדואר? במקרה זה, הקונה מפסיד כסף עקב הונאה.

  בורסות P2P שואפות לא רק לחבר בין קונים למוכרים, אלא גם לספק להם שכבת הגנה על ידי אבטחת עסקאות והפחתת הסיכון להונאה. קונים ומוכרים יכולים לעיין במודעות קריפטו ולפרסם מודעות משלהם תוך שהם נהנים מהגנה זו, המתאפשרת על ידי מערכות משוב ודירוג.

  בנוסף, בורסת P2P משתמשת בנאמנות כדי לאבטח את הקריפטו הנרכש ונמכר עד ששני הצדדים אישרו את העסקה.
  לדוגמה, אם אתם מוכרים ביטקוין בכסף פיאט, Binance ישאר את הביטקוין שלכם (BTC). לאחר שתקבל את כספי הפיאט, תוכל לאשר את העסקה וה-BTC ישוחרר לארנק הקונה.

  אם מי מהצדדים לא מרוצה מהעסקה, הם יכולים להגיש ערעור כדי לפתור את הבעיה מול הצד שכנגד, או שתמיכת הלקוחות של Binance תתערב.
  עם זאת, שים לב שיש להגיש את הערעור במהלך תהליך ההזמנה, בזמן שההזמנה מתבצעת. עדיין ממתין.

  היתרונות של מסחר P2P

  שוק עולמי

  יתרון אחד של שימוש בבורסת ביטקוין P2P מקומית הוא שהיא נותנת לך גישה לשוק גלובלי של קונים ומוכרים של מטבעות קריפטוגרפיים. לדוגמה, חלק מבורסות P2P נגישות במאות מדינות, מה שמאפשר לך לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים עם אנשים ברחבי העולם תוך דקות ספורות.

  מספר שיטות תשלום

  בורסות מסורתיות עשויות שלא להציע אפשרויות תשלום רבות כמו בורסות P2P. Binance P2P, למשל, מציעה למעלה מ-700 אמצעי תשלום, כולל תשלומים אישיים במזומן. זה יכול להיות שימושי עבור אלה המעדיפים עסקאות פנים אל פנים או אלה ללא גישה לחשבון בנק.

  אפס עמלות מסחר עבור לוקחים

  בעוד שחלק מבורסות מטבעות קריפטוגרפיות גובות עמלה או אחוז קבוע לכל עסקה, אחרות מאפשרות לסוחרים להתחבר ולבצע עסקאות בחינם – הקפד לבדוק את התנאים וההגבלות לפני שתחליט על בורסת P2P.

  עסקאות מאובטחות באמצעות נאמנות

  כפי שהוזכר לעיל, חלק מבורסות מטבעות קריפטוגרפיים משתמשות בשירותי נאמנות כדי להגן על קונים ומוכרים כאחד. כאשר בוחרים להבטיח עסקה בנאמנות, הכספים מוחזקים על ידי הבורסה ומשתחררים רק כאשר תנאי העסקה מתקיימים על ידי שני הצדדים.

  יש להשלים עסקאות בתוך מסגרת זמן מסוימת; אם קונה לא מבצע את התשלום לפיאט בתוך הזמן שצוין, ההזמנה שלו תבוטל והמטבע הקריפטוגרפי מוחזר לארנק של המוכר.

  הצעות מותאמות אישית

  למוכרים יש שליטה מלאה על מחיר המכירה, שער החליפין, שיטת התשלום וכמה הם מוכנים למכור לכל עסקה. הדבר נכון גם לגבי קונים (מחיר קנייה, אמצעי תשלום וכמה הם מוכנים להוציא על כל עסקה). כל עוד תנאי שני הצדדים מתאימים, ניתן להגיע להסכם.

  אסימונים לא רשומים

  עדיין ניתן לסחור באסימונים שאינם רשומים בבורסות מרכזיות ב-DEX, בתנאי שיש היצע וביקוש.

  החסרונות של מסחר P2P

  מהירויות מסחר איטיות יותר

  בעוד שעסקת P2P יכולה להתבצע כמעט באופן מיידי לאחר ששני הצדדים אישרו את העסקה, צד אחד עלול לעכב את העסקה מסיבות שונות. עם מסחר מסורתי, אינך צריך לחכות עד שהקונה או המוכר יאשר את העסקה לפני שתוכל להמשיך הלאה.

  נזילות נמוכה

  לבורסות P2P יש באופן טבעי נזילות נמוכה מזו של CEX בשל אופי התהליך. מסיבה זו, סוחרים גדולים יותר שצריכים להשלים עסקאות גדולות עשויים להעדיף להשתמש בעסקאות ללא מרשם (OTC), או לקנות / למכור דרך הבורסה הרגילה.

  איך אנשים מרוויחים ממסחר ב-P2P?

  מסחר P2P הוא דרך נוחה להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. זה לא רק מאפשר לך לקנות או למכור מטבעות קריפטוגרפיים ישירות עם אחרים, זה גם מאפשר לך להימנע מחלק מעמלות העסקאות הקשורות לבורסות מסורתיות. להלן שלוש דרכים בהן אנשים משתמשים במסחר P2P לטובתם:

  ארביטראז' עם פיאט

  מסחר P2P מספק הזדמנויות ארביטראז' עם כסף פיאט. עם למעלה מ-100 מטבעות פיאט לבחירה ב-Binance, למשל, יש לך הזדמנות ליהנות מהפרשי המחירים בין מטבעות פיאט אלו.

  ארביטראגים מתחילים בחישוב הפרשי המחירים והרווחים הפוטנציאליים לפני ביצוע כל רכישה. להלן דוגמה לאופן שבו ארביטראגור יכול למנף את הפרשי המחירים.

  מסחר ב-BTC/USD: אם מחיר הקנייה הוא $21,000 או €23,100 (לשווקי הדולר והאירו יש מחירים שונים) ומחיר המכירה הוא $20,800 או €22,880, קניית ביטקוין ומכירה מיידית בחזרה בדולר תוביל להפסד של $200 או 220 אירו (מחיר מכירה – מחיר קנייה).

  מסחר ב-BTC/EUR: אם מחיר הקנייה הוא $21,364 או €23,500 ומחיר המכירה הוא $21,182 או €23,300, רכישת ביטקוין בדולר ארה"ב ומכירתו ב-EUR תוביל לרווח של $182 או €200.

  הדוגמה שלמעלה מראה כיצד קניית BTC בשוק האמריקאי ומכירתה ב-EUR יכולה להיות רווחית יותר מאשר קנייה ומכירה רק בשוק המקומי.

  ארביטראז' בין חילופים שונים

  מסחר P2P מספק שפע של הזדמנויות עבור ארביטראגים, מכיוון שלעתים קרובות ישנם הבדלי מחירים משמעותיים בין בורסות. אנשים רבים משתמשים במסחר P2P כדי לקנות ולמכור נכסי קריפטו כדי ליהנות מההבדלים הללו.

  הם עשויים לבצע ארביטראז' בין בורסות שונות, בדרך כלל באמצעות רכישה ומכירה של אותו נכס כדי לנצל את הפרש המחיר שלו בבורסות שונות.

  לדוגמה, אם ביטקוין נמכר ב-21,000$ בבורסה A ו-21,100$ בבורסה B, קנייתו ב-A ומכירה מיידית ב-B תביא לכך שהקונה ירוויח 100$ לביטקוין.

  מודעות קניה ומכירה

  שיטה זו מאפשרת לך לפרסם מודעה בפלטפורמת מסחר P2P, הכוללת את הנכס שאתה מעוניין לקנות או למכור ואת המחיר שבו אתה מוכן לבצע עסקה. לאחר פרסום המודעה שלך, משתמשי פלטפורמה אחרים שיראו אותה יחליטו אם הם רוצים לסחור איתך.

  אם משתמש אחר ב-P2P יחליט לסחור איתך, הוא ישלח לך בקשת סחר. לאחר שתקבל את הבקשה, שני הצדדים יכולים להשלים את המסחר. בחירה בקביעת מחיר גבוה ממחיר השוק תבטיח שתקבלו יותר הכנסות.

  לדוגמה, ניתן לפרסם פרסומת לרכישת ביטקוין ב-$20,000 ומודעה נוספת למכירת ביטקוין ב-$20,200. בדרך זו, אתה יכול להרוויח $200 על כל ביטקוין אחד שאתה מבצע עסקה.

  מהם הסיכונים של ארביטראז'?

  אמנם ארביטראז' יכול להיות מועיל לסוחר, אבל זה מגיע עם סיכונים ועלויות משלו. לדוגמה, שינויים בשערי החליפין עשויים להוביל להורדת הערך של מטבע או נכס. במקרה זה, סוחר עלול לחוות הפסד כספי אם ערך הנכס שלו יורד לפני שיצליח למכור אותו בשוק אחר.

  בנוסף, קיימות עמלות בנקאיות הקשורות להעברת נכסים בין שווקים, שעלולות לזלזל ברווחים. ייתכנו גם עלויות עקיפות אחרות, כגון עלות מימון עסקאות ועלות הזדמנות של אי השקעת כספים במקום אחר.

  האם מסחר P2P בטוח?

  מסחר P2P הוא בדרך כלל בטוח, אבל זה בדרך כלל תלוי גם בבורסה ובאמצעי הבטיחות שיש לה. בעוד שבורסות P2P ישנות יותר הגיעו עם סיכון גבוה יותר לגניבה והונאות, פלטפורמות מסחר P2P חדשות רבות יותר שיפרו מאוד את אמצעי האבטחה שלהן.

  לבורסת P2P מובילה כיום תהיה שירות נאמנות, עדכוני אבטחה קבועים ותהליך אימות זהות מחמיר (בין שאר האמצעים) כדי לשמור על בטיחות המשתמשים. עם זאת, אפילו עם אמצעי הגנה חזקים, כל פעילות המסחר כרוכה בסיכונים – ומסחר P2P אינו יוצא דופן.

  לסיכום

  מסחר במטבעות קריפטוגרפיים P2P היא דרך לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים מבלי לערב מתווכים. עם מסחר P2P, אתה שולט במחירים, בצדדים הנגדים ובעיתוי העסקאות שלך. ניתן להשוות אותו ל-Facebook Marketplace אך עם שכבת אבטחה נוספת באמצעות מערכות משוב, דירוגים ושירותי נאמנות.

  השוק הגלובלי הזה מספק גישה למגוון אפשרויות תשלום, כולל עסקאות מזומן אישיות. בעוד שעסקאות P2P יכולות להיות איטיות יותר ופחות נזילות מאלה ב-CEXs, אלו שמוכנים להמתין ומי שרוצה התאמה אישית בעסקאות שלהם יכולים ליהנות מהארביטראז' ומהזדמנויות אחרות למסחר P2P.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם