" crossorigin/>
More

  ההבדל בין קריפטו לעומת מניות בקצרה

  מטבעות קריפטוגרפיים הם נכסים דיגיטליים הפועלים ברשתות מבוזרות מאובטחות קריפטוגרפית.
  הם יכולים לשמש כאמצעי החלפה ומאגר ערך.
  מניות מייצגות בעלות חלקית בחברה.
  בעוד שהם סוגים שונים של נכסים, גם קריפטו וגם מניות ניתנים לסחר וניתן לראות בהם כלי השקעה.

  הקדמה

  מניות הן סוג נכסים ותיק שיכול להניב תשואות לטווח ארוך וקצר.
  קריפטו הוא מכשיר פיננסי חדש יותר הנוטה לתנודתיות וסיכון גבוהים יותר במחיר.
  בעוד ששני המכשירים מושכים סוחרים ומשקיעים, מטבעות קריפטוגרפיים נתפסים לרוב כאלטרנטיבה לנכסים מסורתיים יותר. עם זאת, יכולות להיות אסטרטגיות רווחיות בשני השווקים.
  מאמר זה מפרק את ההבדלים העיקריים בין שני הנכסים וכן את היתרונות והחסרונות שלהם.

  מהו מטבע קריפטוגרפי?

  במילים פשוטות, מטבעות קריפטוגרפיים הם מטבעות דיגיטליים המופעלים על ידי טכנולוגיית בלוקצ'יין
   הם מסתמכים על טכניקות קריפטוגרפיות כדי לאבטח ולאמת עסקאות, והם משמשים בדרך כלל כאמצעי החלפה ומאגר ערך. רוב מטבעות הקריפטו פועלים על רשתות מבוזרות, וערך השוק שלהם מונע על ידי היצע וביקוש.

  מהי מניה?

  מניות מייצגות בעלות חלקית על ההון העצמי בעסק, והן משקפות את הערך של חברה מתפקדת.
  לעיתים, גם בעל מניה זכאי לחלק מרווחי החברה בצורה של דיבידנד.
  הערך של מניה יכול לנוע בהתאם לביצועי החברה וגורמים אחרים כגון הודעות חדשות רלוונטיות.

  מהם ההבדלים העיקריים בין מטבעות קריפטוגרפיים למניות?

  גם מטבעות קריפטוגרפיים וגם מניות יכולים לשמש משקיעים לבניית עושר. עם זאת, השקעה במניות שונה מהשקעה בקריפטו.
  בניגוד למניות, השקעה בקריפטו אינה באה עם בעלות על חלק של חברה. משקיעי קריפטו גם לא מקבלים דיבידנדים במובן המסורתי. במקום זאת, אפשר להלוות או להעמיד את אסימוני הקריפטו שלהם להכנסה פסיבית.
  ישנם גם הבדלים גדולים באופן המסחר בקריפטו ובמניות. אתה יכול לקנות קריפטו בכל בורסת מטבעות דיגיטלית בכל שעה ביום ובלילה, בעוד הבורסות פועלות בשעות פתיחה מוגבלות בימי חול.

  האם כדאי לי להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים או במניות?

  לשני סוגי הנכסים יש יתרונות ומגבלות. ההחלטה תלויה בסובלנות הסיכון שלך ובהעדפות אחרות.
  בסופו של דבר, מה שמניע את הצלחת ההשקעה שלך הוא היכולת שלך לשקול את הסיכונים והתגמולים ולא את כלי ההשקעה שבהם אתה משתמש.
  משקיעים מנוסים רבים מגוונים את תיקי ההשקעות שלהם, מקבלים חשיפה הן למטבעות קריפטוגרפיים והן למניות.

  יתרונות וחסרונות של השקעה במטבעות קריפטוגרפיים

  היתרונות

  • נגיש: קריפטו ללא גבולות, וכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול להשתמש בו.
  • מבוזר: רוב מערכות המטבעות הקריפטוגרפיים אינן מסתמכות על רשות מרכזית, מה שהופך את הקריפטו לעמיד בפני צנזורה ובקרה ריכוזית.
  • עמיד בפני אינפלציה: מטבעות קריפטו אינם מושפעים ישירות מהמדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים, כך שהמחירים שלהם פחות ניתנים לשינוי לאינפלציה. עם זאת, מטבעות קריפטוגרפיים אינם זהים, ולכן חשוב לקחת בחשבון את שיעור ההנפקה וההיצע של כל נכס קריפטו.
  • גמיש: בהשוואה למניות, יש יותר דרכים למשקיעים להגדיל את אחזקות הקריפטו שלהם מלבד מסחר. משקיעי קריפטו יכולים לקבל רווח מחקלאות תשואה, החזקה ומתן נזילות. 
  • מגוון: ערכם של אסימונים רבים אינו רק כספי. ראשית, Fan Tokens יכולים לספק למחזיקי אסימונים הטבות והטבות בלעדיות עם קבוצות הספורט או המותגים האהובים עליהם. כמה מטבעות קריפטוגרפיים הם אסימוני ממשל, המעניקים למחזיקים את הזכות להשתתף בפיתוח של פרויקט או פרוטוקול בהתאמה.
  חסרונות
  • תנודתיות מחירים: שוק הקריפטו נוטה לתנודות מחירים דרמטיות. הפוטנציאל לרווחים מהירים יכול להיות מאוד אטרקטיבי למשקיעים חדשים. עם זאת, הם צריכים להיות מודעים לכך שהצד השני שלו הוא פוטנציאל להפסדים דרמטיים באותה מידה.
  • רגולציה לא מושלמת: מטבעות קריפטו הם חוקיים במדינות רבות, אך הם אינם מוסדרים באופן מלא ואוניברסלי. על המשקיעים להיות מודעים לבעיות עמידה פוטנציאליות ולבצע מחקר משפטי בהתאם למיקומם.
  • סיכוני משמורת: מטבעות קריפטו כמו ביטקוין דורשים מפתח פרטי כדי לגשת לאסימונים המאוחסנים בארנק קריפטו דיגיטלי. שכחת ביטוי ראשוני או איבוד ארנק קריפטו פיזי עלול לגרום לאובדן גישה לקריפטו שלך לנצח.
  • תשואות לא מובטחות: כמו כל שוק פיננסי, אין תשואה מובטחת עם קריפטו. בעוד שביטקוין ומטבעות אלטקוינים אחרים הופיעו טוב בטווח הארוך, אין ערובה שהם ימשיכו לעלות בעתיד, ותמיד יש סיכוי שהם לא יצליחו במהלך תקופת השקעה קצרה יותר.

  יתרונות וחסרונות של השקעה במניות

  יתרונות
  • יותר ויותר נגיש: נעשה קל יותר להשקיע במניות, עם הרבה פלטפורמות מקוונות ואפליקציות לנייד שצצות בשוק. להצעות רבות כאלה יש ממשקים אינטואיטיביים ומשולבות עם שירותים פיננסיים אחרים.
  • מוסדר: ממשלות רבות מסדירות בכבדות את שוק המניות. לדוגמה, בארה"ב, חברות ציבוריות חייבות לחשוף מידע שיכול להשפיע על שווי המניות שלהן לרשות ניירות ערך והבורסה (SEC) – סוכנות פיקוח ממשלתית שאחראית על הגנת משקיעים.
  • עמידים (במידת מה) לאינפלציה: סוגים מסוימים של מניות, כגון ניירות ערך מוגני אינפלציה של האוצר (TIPS), יכולים לשמש כהגנה מפני אינפלציה.
  • מגוון: קיים מבחר רחב של מניות בתעשיות ומגזרים שונים הזמינים למשקיעים קמעונאיים. סוחרים יכולים לבחור הון על בסיס מספר רב של קריטריונים, מהמודל העסקי והמיקום של החברה ועד לשאלה האם הם משלמים דיבידנדים או לא.

  החסרונות

  • תנודתיות: גם שוק המניות אינו חסין מפני שינויים פתאומיים במחירים בטווח הקצר. אם חברה מצליחה, סביר להניח שמחירי המניות שלה יעלו. באופן דומה, אם חברה מדווחת על הפסדים או מקבלת עיתונות גרועה, סביר להניח שערך המניה יירד. יתר על כן, מניות מסוימות עשויות להיות תנודתיות יותר מאחרות. לדוגמה, הערך של מניות צמיחה נוטה לתנודות יותר מזה של מניות כחולות שמייצגות מניות בחברות מבוססות בעלות מוניטין ללא רבב.
  • עמלות גבוהות יותר: ברוב המקרים, העמלות הקשורות בעסקאות בבורסה הן גבוהות יחסית, ויש יותר מהן בהשוואה למסחר במטבעות קריפטוגרפיים. בנוסף לעמלות תיווך ועמלות, ישנם גם חיובים אחרים כשאתה רוכש או מוכר את המניות שלך.
  • תשואות לא מובטחות: כמו כל שוק פיננסי, אין תשואה מובטחת עם מניות. אמנם ישנן מניות שלעתים קרובות עולות על השקעות אלטרנטיביות בטווח הארוך, אך יש סיכוי שהן לא יצליחו בתקופת השקעה קצרה יותר.

  לסיכום

  למרות שיש הבדלים ברורים בין קריפטו למניות, יש להם גם קווי דמיון. גם קריפטו וגם מניות הן אפשרויות השקעה תקפות, והן יכולות לשרת מטרות שונות בתיק שלך. לא משנה באיזה מהם תבחר, וודא תמיד שאתה מודע לסיכונים הנלווים ול-DYOR.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם