" crossorigin/>
More

  מהי קרן אינדקס קריפטו? בקצרה

  קרן אינדקס קריפטו פשוט לוקחת את הרעיון של קרן אינדקס מסורתית – כלי השקעה שנועד לעקוב אחר הביצועים של מדד שוק ייעודי – ומחליפה את נכסי הבסיס באסימוני קריפטו במקום מניות החברה.

  הקדמה

  הבנת קרנות אינדקס קריפטו דורשת היכרות עם מדדי שוק. בקיצור, מדד שוק הוא דרך להשתמש בנתונים כדי לעקוב ולמדוד את הביצועים של שוק המניות, או קבוצה מסוימת של חברות והמניות הקשורות אליהן.

  קרן אינדקס קריפטו לוקחת את הרעיון של קרן אינדקס מסורתית ומחליפה את נכסי הבסיס באסימוני מטבעות קריפטוגרפיים במקום במניות החברה.
  קרנות אינדקס קריפטו, לעומת זאת, הן עדיין פיתוח חדש, כאשר מעט מאוד זמינות כרגע.

  מהי קרן אינדקס מסורתית?

  לפני שמסתכלים על קרנות אינדקס קריפטו, עדיף לקבל הבנה בסיסית של קרנות אינדקס מסורתיות.
  במונחים הפשוטים ביותר, קרן אינדקס היא תיק השקעות שנועד לעקוב אחר סל מוגדר של נכסי בסיס.

  ליתר דיוק, קרן אינדקס מסורתית מתוארת בדרך כלל כסוג של קרן נאמנות הבנויה כך שתתאים להרכב ולביצועים של מדד שוק פיננסי מסוים, כגון S&P 500 או Dow Jones Industrial Average.

  אבל מהי קרן נאמנות? ומה זה מדד שוק פיננסי?
  קרן נאמנות היא מכשיר פיננסי עבור אנשים לאגד את כספם יחד לקרן מנוהלת, אשר לאחר מכן מבקשת להרוויח עבור המעורבים על ידי השקעה בנכסים כגון מניות ואג"ח. תיק ההשקעות של קרן נאמנות מוגדר כך שיתאים למטרות השקעה מסוימות שנקבעו על ידי הקרן ומנהלה.

  מדד שוק, בינתיים, הוא דרך להשתמש בנתונים כדי לעקוב ולמדוד את הביצועים של שוק מניות או חלק של שוק המניות. S&P 500, Dow Jones Industrial Average ו-FTSE 100 הם כולם דוגמאות למדדי שוק.

  • ה-S&P 500 עוקב אחר ביצועי המניות של 500 חברות ציבוריות גדולות וחשובות בארה"ב.
  • מדד הדאו ג'ונס עוקב אחר ביצועי המניות של 30 חברות בולטות במיוחד הרשומות בארה"ב.
  • FTSE 100 עוקב אחר ביצועי המניות של 100 החברות הגדולות ביותר לפי שווי שוק בבורסת לונדון.

  וכך, במקרה של קרן אינדקס, תיק ההשקעות בנוי כדי לחקות את הרכבו של מדד שוק מוגדר (כפי שקבע הקרן). מטרת הקרן היא פשוט להתאים את הביצועים של מדד השוק בכללותו.

  לשם השוואה, קרן נאמנות היא המקום שבו התיק מעוצב על ידי מנהל קרן בהתבסס על השקפותיו לגבי מה להשקיע באופן פעיל – המטרה היא להשיג ביצועים טובים יותר מהשוק.

  יתרונות וחסרונות של קרנות אינדקס מסורתיות

  קרנות אינדקס ידועות כאסטרטגיית השקעה פסיבית המספקת תשואות בהתאם לשוק המניות הרחב.
  המטרה היא לא לנצח את תנועות השוק אלא פשוט לשכפל את תנועות מדד השוק.
  מחקרים מראים שקרנות פסיביות נוטות להניב ביצועים טובים יותר מקרנות אקטיביות בטווח הארוך.

  ככזה, אחד היתרונות העיקריים של קרן אינדקס הוא שהם נחשבים כמציעים תוצאות טובות יותר לטווח ארוך בהשוואה לקרנות המנוהלות באופן פעיל. לדוגמה, התשואה השנתית הממוצעת של S&P 500 משנת 1957 (כאשר המדד הורחב לראשונה לכיסוי 500 מניות) ועד סוף 2021 הייתה 11.88%.

  ככזה, אחד היתרונות העיקריים של קרן אינדקס הוא שהם נחשבים כמציעים תוצאות טובות יותר לטווח ארוך בהשוואה לקרנות המנוהלות באופן פעיל. לדוגמה, התשואה השנתית הממוצעת של S&P 500 משנת 1957 (כאשר המדד הורחב לראשונה לכיסוי 500 מניות) ועד סוף 2021 הייתה 11.88%.

  קרן אינדקס גם מגוונת תיקים שכן היא מורכבת בעצם מהרבה פרוסות קטנות של כל חברה במדד. המשמעות היא שההשקעה שלך לא תלויה בהצלחתה של חברה אחת אלא עוקבת אחר הביצועים של המדד כולו בכללותו. בקיצור, קרן אינדקס מציעה חשיפה רחבה יותר לשוק.

  בנוסף, מכיוון שקרן אינדקס פשוט משכפלת את הרכב המדד שהיא עוקבת אחריה, ההרכב של התיק שלך משתנה לעתים רחוקות, מה שמוביל לעלויות תפעול ומסחר נמוכות יותר ולעמלות נמוכות יותר.

  החיסרון, לעומת זאת, הוא שיש מעט מאוד גמישות. קרן המנוהלת באופן פעיל יכולה להפיל מניות בעלות ביצועים גרועים, ועם ניהול טוב, לעלות על השוק הרחב. אם המדד יורד, גם קרן אינדקס תניב הפסד, בעוד שקרן מנוהלת באופן פעיל עדיין יכולה לספק רווחים בזמן שפל.

  מהי קרן אינדקס קריפטו?

  עכשיו כשאתה יודע מהי קרן אינדקס מסורתית, קל מאוד להבין מהי קרן אינדקס קריפטו. ניתן לראות בהתפתחויות רבות בתוך הקריפטו כעדכוני Web3 על שווקים ומוצרים מסורתיים וקרן אינדקס קריפטו אינה יוצאת דופן. זה פשוט לוקח את הרעיון והמבנה של קרן אינדקס מסורתית ומחליף את נכסי הבסיס באסימוני מטבעות קריפטוגרפיים במקום מניות ואיגרות חוב של החברה.

  לדוגמה: קרן אינדקס S&P 500 משקיעה את הכסף המצטבר שהוכנס לתוכה בסל מניות המייצג את 500 החברות במדד השוק S&P 500. קרן אינדקס קריפטו, בינתיים, תשקיע כסף שהוכנס לתוכה בסל של קריפטו שונים.

  במילים פשוטות, קרן אינדקס קריפטו היא כלי השקעה שבו אתה יכול להשקיע בקרן, אשר, בתורה, משקיעה את הכסף הזה במדד ספציפי של מטבעות קריפטוגרפיים. בכך, קרן אינדקס הקריפטו מספקת גישה לתיק מגוון של נכסים דיגיטליים מבלי שתצטרך לקנות כל אסימון בקרן בנפרד.

  במה שונה קרן אינדקס קריפטו?

  כמובן שההבדל העיקרי בין קרן אינדקס מסורתית לקרן אינדקס קריפטו הוא סוג הנכסים שבהם הם משקיעים.
  הבדל מרכזי נוסף הוא ששוקי הקריפטו יכולים לחוות תנודתיות רבה יותר מאשר השווקים המסורתיים. התוצאה היא שקרנות אינדקס קריפטו עשויות לחוות תנועות מחירים גדולות יותר מקרנות אינדקס מסורתיות, כך שמי שמשקיע בקרן אינדקס קריפטו יכול להרוויח יותר, אך עלול גם לחוות הפסדים גדולים יותר.

  מלבד סיכונים ותגמול פוטנציאליים גבוהים יותר, ההבדל הנוסף שיש לציין בין קרנות אינדקס מסורתיות לקרנות קריפטו הוא מספר המוצרים הזמינים וקלות הנגישות הבסיסית לצרכנים. ישנן מאות, אם לא אלפי, קרנות אינדקס מסורתיות זמינות, העוקבות אחר כל מיני מדדי שוק שונים. קרנות אינדקס קריפטו, לעומת זאת, הן עדיין פיתוח חדש יחסית, כאשר מעט מאוד זמינות כיום לציבור הרחב.

  לסיכום

  ככל שהקריפטו ממשיך להתפתח ולהתבגר, סביר להניח שנראה יותר קרנות אינדקס קריפטו נוצרות כהזדמנויות השקעה עבור משתמשים יומיומיים. קרנות אלו פופולריות במסחר מסורתי ומתאימות למגוון רחב של סוחרים. קריפטו ממשיכה להגיע למקומות חדשים ולפתות משתמשים חדשים, כך שמי שאוהב את הרעיון של מסחר בקרנות אינדקס ידחפו כנראה שקרנות מבוססות קריפטו יהפכו נפוצות יותר.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם