" crossorigin/>
More

  ניהול סיכונים בהשקעות בקצרה

  ניהול סיכונים הוא חלק מהותי מהשקעות ומסחר אחראיים. זה יכול להפחית את הסיכון הכולל של התיק שלך בדרכים שונות – לדוגמה, אתה יכול לגוון את ההשקעות שלך, להתגונן מפני אירועים פיננסיים, או ליישם פקודות פשוטות להפסקת הפסד ולקחת רווח.

  הקדמה

  מזעור הסיכון הוא בראש סדר העדיפויות עבור משקיעים וסוחרים רבים. גם אם סובלנות הסיכון שלך גבוהה, אתה עדיין, בדרך כלשהי, תשקול את הסיכון של ההשקעות שלך מול התמורה. עם זאת, יש יותר בניהול סיכונים מאשר פשוט בחירה בעסקאות או השקעות פחות מסוכנות. ערכת כלים מקיפה של אסטרטגיות ניהול סיכונים זמינה, שרבות מהן מתאימות גם למתחילים.

  מהו ניהול סיכונים?

  ניהול סיכונים כרוך בחיזוי וזיהוי סיכונים פיננסיים הכרוכים בהשקעות שלך כדי למזער אותם.
  לאחר מכן, המשקיעים משתמשים באסטרטגיות לניהול סיכונים כדי לעזור להם לנהל את חשיפת הסיכון של התיק שלהם.
  צעד ראשון קריטי הוא הערכת החשיפה הנוכחית שלך לסיכונים ולאחר מכן בניית האסטרטגיות והתוכניות שלך סביבם.

  אסטרטגיות ניהול סיכונים הן תוכניות ופעולות אסטרטגיות שסוחרים ומשקיעים מיישמים לאחר זיהוי סיכוני השקעה. אסטרטגיות אלו מפחיתות סיכונים ויכולות לכלול מגוון רחב של פעילויות פיננסיות, כגון ביטוח אובדן ופיזור התיק שלך בין סוגי נכסים.

  בנוסף לשיטות ניהול סיכונים אקטיביות, חשוב להבין את היסודות של תכנון ניהול סיכונים. ישנן ארבע שיטות תכנון מרכזיות שעליך לשקול לפני שתתחיל באסטרטגיית ניהול סיכונים ספציפית, שכן השיטה שתבחר תקבע את האסטרטגיה המועדפת עליך.

  ארבע שיטות תכנון מרכזיות לניהול סיכונים

  • קבלה: החלטה לקחת  את הסיכון של השקעה בנכס אך לא להוציא כסף כדי להימנע מכך שכן ההפסד הפוטנציאלי אינו משמעותי.
  • העברה: העברת הסיכון של השקעה לצד שלישי בעלות.
  • הימנעות: אי השקעה בנכס עם סיכון פוטנציאלי.
  • הפחתה: צמצום ההשלכות הכספיות של השקעה מסוכנת על ידי גיוון בתיק שלך. זה יכול להיות בתוך אותו סוג נכסים או אפילו בין תעשיות ונכסים.

  מדוע אסטרטגיית ניהול סיכונים חשובה בקריפטו?

  ידוע שקריפטו, כסוג נכסים, היא אחת ההשקעות בסיכון גבוה יותר הזמינות למשקיע הממוצע.
  המחירים הוכחו כתנודתיים, פרויקטים יכולים לקרוס בן לילה, והטכנולוגיה מאחורי הבלוקצ'יין יכולה להיות מאתגרת למצטרפים חדשים להבין.

  כשהקריפטו נע במהירות, הכרחי להשתמש בשיטות ואסטרטגיות ניהול סיכונים תקינות כדי להפחית את החשיפה שלך לסיכונים פוטנציאליים.
  זהו גם צעד חיוני כדי להפוך לסוחר מצליח ואחראי.

  אסטרטגיה מס' 1: כלל 1%

  כלל ה-1% הוא אסטרטגיית ניהול סיכונים פשוטה שגוררת אי סיכון של יותר מ-1% מסך ההון שלך בהשקעה או במסחר.
  אם יש לך 10,000 $ להשקיע ואתה רוצה לדבוק בכלל ה-1%, יש כמה דרכים לעשות זאת.

  אחד מהם יהיה לרכוש ביטקוין (BTC) בשווי 10,000 דולר ולהגדיר פקודת סטופ-לוס או סטופ לימיט למכירה ב-9,900 דולר. כאן, תפחית את ההפסדים שלך ב-1% מסך הון ההשקעה שלך ($100).

  אתה יכול גם לרכוש 100$ של אתריום (ETH) מבלי לקבוע פקודת הפסקת הפסד, מכיוון שהיית מפסיד רק 1% לכל היותר מסך ההון שלך אם המחיר של ETH היה יורד ל-0. כלל ה-1% לא להשפיע על גודל ההשקעות שלך אבל על הסכום שאתה מוכן להסתכן בהשקעה.

  כלל 1% חשוב במיוחד עבור משתמשי קריפטו בשל התנודתיות של השוק. זה יכול להיות קל להיות תאב בצע, וחלק מהמשקיעים עלולים להשקיע יותר מדי בהשקעה אחת ואפילו לסבול הפסדים כבדים בציפייה שמזלם יחזור.

  אסטרטגיה מס' 2: הגדרת נקודות Stop-Loss ו-Take-profit

  הוראת סטופ-לוס קובעת מחיר קבוע מראש לנכס שבו הפוזיציה תיסגר.
  מחיר העצירה נקבע מתחת למחיר הנוכחי, וכאשר הוא מופעל, מסייע בהגנה מפני הפסדים נוספים.
  הוראת טייק-רווח פועלת בצורה הפוכה, קובעת מחיר שבו אתה רוצה לסגור את הפוזיציה שלך ולנעול רווח מסוים.

  פקודות stop-loss ו-take-profit עוזרות לך לנהל את הסיכון שלך בשתי דרכים.
  ראשית, ניתן להגדיר אותם מראש ויבוצעו באופן אוטומטי.
  אין צורך להיות זמין 24/7, וההזמנות המוגדרות מראש שלך יופעלו אם המחירים תנודתיים במיוחד.
  זה גם מאפשר לך להגדיר גבולות מציאותיים להפסדים ולרווחים שאתה יכול לקחת.

  עדיף להגדיר את הגבולות האלה מראש ולא בלהט הרגע.
  אמנם זה יכול להיות מוזר לחשוב על פקודות טייק-רווח כחלק מניהול סיכונים, אך אל תשכח שככל שתחכה זמן רב יותר כדי לקבל רווח, כך הסיכון שהשוק עלול ליפול שוב גבוה יותר בזמן ההמתנה לעליה נוספת.

  אסטרטגיה מס' 3: גיוון וגידור

  גיוון התיק שלך הוא אחד הכלים הפופולריים והבסיסיים ביותר להפחתת סיכון ההשקעה הכולל שלך. תיק מגוון לא יושקע בכבדות מדי באף נכס או סוג נכס, מה שיצמצם את הסיכון להפסדים כבדים מנכס או סוג נכס מסוים אחד. לדוגמה, אתה יכול להחזיק מגוון של מטבעות ואסימונים שונים, כמו גם לספק נזילות והלוואות.

  גידור היא אסטרטגיה קצת יותר מתקדמת להגן על רווחים או למזער הפסדים על ידי רכישת נכס אחר. בדרך כלל, נכסים אלה נמצאים בקורלציה הפוכה. גיוון יכול להיות סוג של גידור, אבל אולי הדוגמה המוכרת ביותר היא החוזים העתידיים.

  חוזה עתידי מאפשר לך לנעול מחיר לנכס בתאריך עתידי. תארו לעצמכם, למשל, שאתם מאמינים שמחיר הביטקוין יצנח, אז תחליט להתגונן מפני הסיכון הזה ולפתוח חוזה עתידי למכירת BTC תמורת 20,000 דולר תוך שלושה חודשים. אם המחיר של הביטקוין אכן יירד ל-$15,000 שלושה חודשים לאחר מכן, אתה תרוויח מהעמדה העתידית שלך.

  כדאי לזכור שחוזים עתידיים מסודרים כלכלית, ואתם לא צריכים לספק את המטבעות פיזית. במקרה זה, האדם בצד השני של החוזה שלך ישלם לך 5,000 דולר (ההפרש בין מחיר הספוט למחיר החוזים העתידיים), והיית מתגונן מפני הסיכון של ירידת מחיר הביטקוין.
  כאמור, עולם הקריפטו הוא עולם הפכפך. עם זאת, עדיין קיימות הזדמנויות לגוון בתוך קבוצת נכסים זו ולהשתמש בהזדמנויות גידור. גיוון בקריפטו הוא הרבה יותר מכריע מאשר בשווקים פיננסיים מסורתיים יותר עם פחות תנודתיות.

  אסטרטגיה מס' 4: הכינו אסטרטגיית יציאה

  קיום אסטרטגיית יציאה היא שיטה פשוטה אך יעילה למזעור הסיכון להפסדים כבדים. על ידי היצמדות לתוכנית, אתה יכול לקחת רווחים או לצמצם הפסדים בנקודה שנקבעה מראש.

  לעתים קרובות, קל לרצות להמשיך כשמרוויחים או להאמין יותר מדי במטבע קריפטוגרפי גם כשהמחירים יורדים. הידבקות בהייפ, מקסימליזם או קהילת מסחר יכולה גם להעיב על קבלת ההחלטות שלך.

  אחת הדרכים ליישום מוצלח של אסטרטגיית יציאה היא להשתמש בפקודות הגבלה. אתה יכול להגדיר אותם כך שיפעלו אוטומטית במחיר המגבלה שלך, בין אם אתה רוצה לקחת רווח או להגדיר הפסד מקסימלי.

  אסטרטגיה מס' 5: עשה מחקר משלך (DYOR)

  DYOR היא אסטרטגיית הפחתת סיכונים אינטגרלית עבור כל משקיע. בעידן האינטרנט, קל מתמיד לבצע מחקר משלך. לפני השקעה באסימון, מטבע, פרויקט או נכס אחר, עליך לבצע את בדיקת הנאותות שלך. חשוב שתבדוק מידע חיוני על פרויקט, כגון הספר הלבן שלו, טוקונומיקה, שותפויות, מפת דרכים, קהילה ועקרונות יסוד אחרים.

  עם זאת, מידע מוטעה מתפשט במהירות, וכל אחד יכול להגיש את דעותיו באינטרנט כעובדות. בעת ביצוע מחקר, שקול מאיפה אתה מקבל את המידע שלך ואת ההקשר שבו הוא מוצג. שילינג הוא דבר שבשגרה, ופרויקטים או משקיעים יכולים להפיץ חדשות שקריות, מוטות או קידום מכירות כאילו היו כנות ועובדתיות.

  לסיכום

  עם חמש אסטרטגיות ניהול הסיכונים המפורטות, תהיה לך ערכת כלים יעילה שתעזור להפחית את הסיכון של התיק שלך. אפילו שימוש בשיטות פשוטות המכסות את רוב התחומים יעזור לך להשקיע בצורה אחראית יותר. בקצה השני של הסקאלה, יש פוטנציאל ליצור תוכניות לניהול סיכונים עם אסטרטגיות מתקדמות ומעמיקות יותר.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם