" crossorigin/>
More

  BTC Dominance בקצרה

  דומיננטיות ביטקוין, או דומיננטיות BTC, נמדדת כיחס בין שווי השוק של הביטקוין לזה של שאר שוק מטבעות הקריפטו.
  חלק מהמשקיעים והסוחרים של קריפטו משתמשים בדומיננטיות של ביטקוין כמדריך להתאמת אסטרטגיות המסחר ומבני התיק שלהם.

  הקדמה

  בעוד שיש כיום אלפי מטבעות אלטקוינים בחוץ, ביטקוין, המטבע הקריפטו המקורי, נשאר הנכס הדיגיטלי הגדול ביותר לפי שווי שוק.
  בהתבוננות בדינמיקה של חלקו של הביטקוין בערך של שוק הקריפטו הכולל, סוחרים הבחינו בדפוסים מסוימים שחוזרים על עצמם של תנאי שוק.
  חלקם השתמשו בדומיננטיות של BTC כמדריך להתנהגות המסחר שלהם.
  בפרט, מאמינים שדומיננטיות BTC מציעה תובנה לגבי מגמת השוק הכללית הנוכחית.

  דומיננטיות BTC ושווי שוק

  במילים פשוטות, שווי שוק מתייחס לערך הכולל של נכס מסוים במחזור.
  עבור ביטקוין, שווי השוק מחושב על ידי הכפלת המחיר הנוכחי ומספר ה-BTC שנכרו עד כה.
  אתה יכול לחשב דומיננטיות של ביטקוין עם הנוסחה הזו:
  שווי שוק של מטבעות קריפטוגרפיים חלקי שווי שוק של ביטקוין דומיננטיות של ביטקוין

  גורמים המשפיעים על דומיננטיות BTC

  טרנדים משתנים

  לפני הפיצוץ של מטבעות האלטקוין, לא היה נדיר שדומיננטיות הביטקוין מרחפת מעל 90%.
  ככל ש-altcoins צברו יחד יותר עניין של משתמשים ומשקיעים, הביטקוין איבד חלק מתשומת הלב הכמעט בלתי מחולקת זו לנכסים אחרים עם תנודות גדולות יותר במחירים ופרויקטים המתהדרים במקרי שימוש חדשים ומלהיבים.

  בעוד שהביטקוין נוצר כדי לשנות את אופן פעולת העברת הערך, פרויקטי קריפטו התפתחו כדי לעשות יותר.
  בניגוד לביטקוין, אלטקוינים רבים מעורבים במגזרים שונים, כולל משחקים, אמנות ושירותים פיננסיים מבוזרים מעבר להעברת כסף.
  בהתאם למגמה הנוכחית, ייתכן שיש יותר עניין ומסחר סביב סוג מסוים של פרויקט קריפטו.
  לדוגמה, ייתכן שהפיצוץ של NFTs גרם לדומיננטיות BTC לרדת במקצת לטובת אסימונים הקשורים ל-NFT.

  עם הזמן, ביטקוין ביסס את עצמו כאחד מנכסי הקריפטו ה"יציבים" יותר.
  העניין של הסוחרים בתנודות מחירים דרמטיות יותר והזדמנויות רווח נלוות שחלק מהאלטקוינים החדשים מציעים יכול גם להשפיע על הדומיננטיות של הביטקוין, מה שיוביל לזרימת כספים לנכסים מסוכנים יותר. במקרה זה, ייתכן שהמגזרים שה-altcoins מייצגים לא חשובים כמו הרווחים הפוטנציאליים.

  שוק שוורים או דובים

  במהלך השנים האחרונות, חלה עלייה כללית בפופולריות של stablecoins, מגמה שהפעילה לחץ מתמשך על הדומיננטיות של BTC. ליתר דיוק, בשוק דובי או בתקופות של תנודתיות, מטבעות יציבות משמשים לעתים קרובות כדי להגן על כספים של משקיעי קריפטו על רקע ירידת מחירים. Stablecoin הוא אלטקוין שנועד לשמור על ערך שווה לזה של נכס עם מחיר יציב יותר, כגון מטבע פיאט או סחורה.
  משקיעים וסוחרי קריפטו משתמשים לעתים קרובות ב-stablecoins כדי לנעול רווחים מבלי להמיר את הקריפטו שלהם לפיאט. כאשר קרנות יוצאות משוק ה-BTC למטבעות יציבים, הדומיננטיות של BTC עלולה לרדת.

  ההיפך כנראה בשוק שוורי. כאשר השוק עולה, ניתן לתמרץ סוחרים להעביר ערך מ-stablecoins לנכסים תנודתיים יותר המציעים יותר הזדמנויות מסחר, כמו ביטקוין. עם זאת, סוחרים נועזים עשויים גם לבחור באופציות מסוכנות יותר ולשאוב נזילות ל-altcoins שהם אפילו יותר תנודתיים מ-BTC, כך שההשפעות הכוללות של תנאי שוק נוחים על דומיננטיות הביטקוין תלויות מאוד בהקשר.

  עלייה דרך stablecoins

  Stablecoins מציעים דרך נוחה לגשת למגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים בהשוואה לשימוש ב-fiat. הסיבה לכך היא שבעוד שישנן בורסות פיאט-לקריפטו הנקראות בורסי שער, הן יכולות להיות מגבילות ולהציע רק את מטבעות הקריפטו הפופולריים יותר ומטבעות יציבות.
  עם זאת, בורסות קריפטו לקריפטו מספקות לעתים קרובות מבחר מקיף יותר של מטבעות קריפטוגרפיים הניתנים לסחירות עם מטבעות stablecoins נבחרים. לפיכך, אנשים שרוצים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים ספציפיים עשויים להיכנס לשוק באמצעות מטבעות יציבים.
  מטבע הדברים, אם כמות משמעותית של קרנות חדשות נכנסות לשוק דרך מטבעות stable ולא ביטקוין, הערך הכולל של שוק הקריפטו עולה, מה שגורם לדילול בדומיננטיות של BTC.

  הופעת מטבעות חדשים

  לפעמים, מטבעות חדשים שנכנסים לשוק יכולים לצבור פופולריות במהירות, מה שגורם לדומיננטיות BTC לרדת. זכור שביטקוין "נלחם" עם כל מטבע קריפטוגרפי אחר בשוק, כך שהופעת כמה מטבעות אלטקוינים פופולריים בו זמנית עשויה להשפיע עליו. עם זאת, יש סיכוי שהאלטקוינים האלה עלולים לאבד פופולריות לאחר שההייפ יגווע. אם זה יקרה והכספים יועברו מה-altcoins האלה ל-BTC או מחוץ לשוק הקריפטו לחלוטין, הדומיננטיות של BTC עשויה לעלות שוב.

  שימוש בדומיננטיות BTC במסחר

  Wyckoff

  שיטת Wyckoff, שפותחה בתחילת שנות ה-30, היא מערכת של עקרונות המיועדים לסוחרים ומשקיעים בשווקים פיננסיים מסורתיים. ניתן ליישם חלק מעקרונות אלה, כגון חוק סיבה ותוצאה, כאשר מחפשים הזדמנויות רווח תוך שימוש בדומיננטיות של BTC.

  סוחרים ומשקיעים רבים משתמשים בשיטת Wyckoff כדי לזהות מגמת שוק, להעריך את הסבירות להיפוך מגמה ולזמן עסקאות. לפי Wyckoff, התנהגות המסחר מאורגנת לארבעה שלבים: צבירה, סימון, הפצה וסימון. זיהוי היכן ומתי זורמים כספים יכול להיות חשוב עבור חלק מהסוחרים המסתמכים על תזמון השוק כדי לקבל החלטות מסחר מושכלות.
  סוחרים ומשקיעים מגוונים משתמשים לעתים קרובות בגישה זו כדי לבחור את המגמה החזקה יותר. להלן מספר תרחישים שבהם פועלת שיטת Wyckoff.

  שימוש בדומיננטיות BTC כדי לזהות את עונת האלטקוין

  עם הגידול במספר מטבעות האלטקוין בשוק, אין זה מפתיע שדומיננטיות הביטקוין מדוללת. בשנים האחרונות, חלק מהאלטקוינים צברו פופולריות רבה יותר, מה שגרם לשווי השוק הכולל של כל האלטקוינים לעלות לזמן קצר על זה של הביטקוין. תקופות שבהן מטבעות אלטקוינים מתגברים בהתמדה על ביטקוין ידועות כ"עונת אלטקוין" או "עונת אלטקוין". לפי עקרונות שיטת Wyckoff, תנועה כזו של כספים מביטקוין ל-altcoins היא מחזורית.

  מכיוון ש-altcoins נוטים להופיע טוב יותר במהלך עונת altcoin, הביטקוין עשוי לראות את הדומיננטיות שלו נחלשת בשלב זה של מחזור השוק. לכן, אנשים שסוחרים גם בביטקוין וגם באלטקוינים עשויים לעקוב אחר דומיננטיות הביטקוין כדי להתאים את תיקי ההשקעות שלהם בהתאם.

  שימוש בדומיננטיות BTC עם מחיר הביטקוין הנוכחי

  יש אנשים שעוקבים אחר מחיר הביטקוין יחד עם דומיננטיות ביטקוין כדי לעזור להם לקבל החלטות מסחר. למרות שהם לא חוקי ברזל, הנה כמה תוצאות פוטנציאליות ששילובים שונים של מחיר BTC ודומיננטיות עשויים להעיד עליהן.

  • כאשר המחיר והדומיננטיות של BTC עולים, זה יכול לאותת על שוק שוורי פוטנציאלי של ביטקוין.
  • כאשר המחיר של BTC עולה אך הדומיננטיות של BTC יורדת, זה יכול לאותת על שוק שוורי פוטנציאלי של אלטקוין.
  • כאשר המחיר של BTC יורד אך הדומיננטיות של BTC עולה, זה יכול לאותת על שוק דובי אלטקוין פוטנציאלי.
  • כאשר המחיר והדומיננטיות של BTC יורדים, זה יכול לאותת על מגמת דוב פוטנציאלית עבור שוק הקריפטו כולו.
  • בעוד ששני הגורמים הללו אינם מרמזים על שוק שוורי או דובי מובהק, תצפיות היסטוריות מצביעות על מתאם.

  לסיכום

  הדומיננטיות של BTC היא כלי שיעזור לשפוך אור על איך מחזורי השוק משתנים. חלק מהסוחרים משתמשים בו כדי להתאים את אסטרטגיות המסחר שלהם, בעוד שאחרים משתמשים בו כדי לנהל את תיקי ההשקעות המגוונים שלהם. שימו לב שדומיננטיות BTC אינה מבטיחה את הביצועים של ביטקוין או כל קריפטו אחר, אלא משמשת כמדריך המסייע לסוחרים לתכנן את גישת המסחר שלהם.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם