" crossorigin/>
More

  מרכז הכובד של קריפטו עשוי לעבור שינוי דרמטי – לאחר ששורה של התפתחויות שהובילו פוליטיקאים באמריקה הלטינית הציעה שהאזור יכול להיות מוכן להיפתח למימון המופעל באמצעות קריפטו.

  הכדור החל להתגלגל כאשר נשיא אל סלבדור, נייב בוקלה, חשף תוכניות להעניק לביטקוין (BTC) מעמד של מטבע חוקי. לפי כלי התקשורת המקומי ElSalvador.com, Bukele אמור לבקש מהפרלמנט לאשר את תוכניותיו, שהקים עם ספק הארנקים וחברת תשלומי BTC Strike.

  על פי CNBC, מנהיג אל סלבדור הודיע ​​בסוף השבוע בכנס הביטקוין 2021 שבמיאמי, שם הסביר כי הצעת חוק חדשה תוגש השבוע בפני המחוקקים.

  הוא הצהיר:

  "בשבוע הבא אשלח לקונגרס הצעת חוק שתהפוך את הביטקוין למכרז חוקי."

  ג'ק מאלרס, מייסד הפירמה, כינה את המהלך "זריקה שנשמעה ברחבי העולם לביטקוין", וגילה כי הוא עבד מאחורי הקלעים עם הממשלה באל סלבדור להכנת הצעת החוק החדשה.

  סטרייק טען כי אפליקציית התשלומים הניידים שלה הושקה באל סלבדור במרץ ו"הפכה במהרה לאפליקציה מספר אחת שהורדה במדינה. "

  החברה הוסיפה כי היא "מצפה להיכנס לכמה שווקים נוספים בחודשים הקרובים, והסתכמה,

  "ברגע שממשלות יראו את היתרונות של טכנולוגיות ביטקוין כמו Strike בנושא יעילות פיננסית והכללה, ברור כי הן יבקשו ללכת בעקבות אל סלבדור."

  המטבע הרשמי של אל סלבדור הוא דולר ארה"ב, אך הכרה ב- BTC כמכרז רשמי, הצהיר הנשיא, תאפשר לסלבדורים המתגוררים בחו"ל לשלוח אסימונים למדינה.

  העברות כספים מהוות 23% אחוז מהתוצר המקומי הגולמי של אל סלבדור ומפיקות תועלת לכ -360,000 משקי בית, לפי נתוני AP. הכסף שנשלח הביתה לאל סלבדור על ידי מהגרים הגיע לשיא של 5.92 מיליארד דולר בשנת 2020.

  בוקלה הוסיף כי המהלך עשוי להגביר את ההשקעה ו"לטווח הקצר "," ייצור מקומות עבודה ויסייע להכללה פיננסית לאלפים מחוץ לכלכלה הפורמלית. "

  בינתיים, בפרגוואי, יש גם סימנים שמשהו בטעם קריפטו עשוי להתרחש.

  חבר הפרלמנט קרלוס "קרליטוס" רג'אלה לקח לטוויטר כדי לפרסם הודעה שורית למראה, הקשורה ל- PayPal ולנושא BTC, וכתבה:

  "אני אומר את זה הרבה זמן: המדינה שלנו צריכה לנוע יד ביד עם הדור החדש. הרגע הגיע, הרגע שלנו. השבוע נתחיל בפרויקט חשוב שיעזור לחדש את פרגוואי לכל העולם. "

  הוא סיכם וכתב באנגלית "לירח!" וכלל אמוג'י רקטות, כמו גם האשטגים של BTC ו- PayPal. הפוליטיקאי ערך גם את תמונת הפרופיל שלו כדי להוסיף עיני לייזר אדומות, וזה דבר פופולרי בקרב אנשי הביטקוין.

  הציוץ עורר את האינטרס של משקיפי הקריפטו ברשת, גם אם רג'אלה נושאת מעט פחות פוליטית מאשר בוקלה.

  רג'אלה הוא אחד משני חברי הפרלמנט בבית הנבחרים – הלשכה התחתונה של פרגוואי – עבור מפלגת האגמוס האופוזיצית. הבית נשלט על ידי מפלגת השלטון הקולורדו, המונה 42 מתוך 80 מושבים זמינים. לחגמוס יש קול חזק יותר בסנאט, שם יש לו שניים מתוך 45 מושבים.

  חזרה באל סלבדור, העניין ב- BTC גבר מאז פרסום הידיעה, לפי נתוני Google Trends.

  אך נראה שרבים במדינה אינם בטוחים ב 100% מה הנשיא שלהם מתכנן לעשות.

  ElSalvador.com ציטט את הכלכלנית טטיאנה מרוקווין באומרו כי "לא ברור" מה כוונת הבוקלה להכשיר את ה- BTC, וציין כי "כבר משתמשים במדינה, יש אנשים שבבעלותם מטבעות קריפטוגרפיים וזה לא חוקי עשה כך." מרוקין הציע כי המהלך יכול היה להיות חלק מאסטרטגיה שעשויה, תיאורטית, לאפשר למדינה להחזיק בבט"ק באופן חוקי.

  אותו כלי תקשורת ציטט את הכלכלן קלאודיו דה רוזה באומרו כי הוא "לא בטוח" מדוע ננקט הצעד, וציטט סיכונים "הלבנת הון" שזוהו על ידי גופים בינלאומיים.

  בטור דעה באותו פרסום, כלכלן אחר, מנואל הינדס, שר האוצר לשעבר של אל סלבדור, ושלוחה לשעבר בבנק העולמי, כתב כי צריך לעמוד בסיכון הקשור להלבנת הון אם התוכנית תצליח:

  "אין שום סיבה להיבהל אם הממשלה רוצה להקל על עסקאות [BTC] תוך הקפדה רבה שלא לפתוח את הדלת להלבנת הון. אבל עלינו להיזהר כדי להבטיח שהחוק אכן עומד בדרישות אלה. "

  והעיתון הקדיש גם את הסרט המצויר היומי שלו ל- BTC, ובו שני גברים ששוטפים טיפ אשפה, כאשר האחד אומר לשני: "הם רוצים להכשיר ביטקוין כמטבע חוקי." השני ענה: “וואו! אז כמה ביטקוין אקבל עבור שקית בקבוקי הפלסטיק הזו? "

  בלי קשר, נראה כי החדשות מגלשות את קהילת הקריפטו.

  לאחר שג'סטין סון של טרון (TRX) ציין כי חלוצי הקריפטו "יתחילו לעבור לאל סלבדור", הסביר בוקלה שנמצא במתקף קסם של טוויטר מאז ההכרזה, כי למדינה היה "מזג אוויר נהדר, עולמי חופי גלישה ברמה ונכסים על חוף הים למכירה. "

  הוא ציין גם כי זו הייתה "אחת המדינות הבודדות בעולם ללא ארנונה" ו"אין מס רווחי הון עבור BTC מכיוון שזה יהיה מטבע חוקי. " ובפנייה ישירה נוספת למגזר, הוא התחייב למעמד "מגורי קבע מיידי" עבור "יזמי קריפטו".

  בוקלה גם טען בתגובה לשאלות על "חלקים נעים" כמו "אזרחות ותושבות" כי "נעזור בזה" – ואף שינה את תמונת הפרופיל שלו לעצמו כך שתציג עיני לייזר.

  אליו הצטרף נשיא האסיפה המחוקקת ארנסטו קסטרו.

  מייסד בורסת הקריפטו Binance, צ'אנגפנג "CZ" ג'או כינה את הצעת הנשיא "מפתה".

  בינתיים, משקיע הקריפטו הבולט אנתוני פומפיאנו כתב:

  "אל סלבדור תהיה ככל הנראה זרז למדינות אחרות."

  האנטר הורסלי, מנכ"ל Bitwise, כינה את המנהיג הסלבדורי "הדובר החדש של ביטקוין" בתגובה לציוץ מוקדם יותר של BTC.

  היזם ברנדון קיטם העיר כי אל סלבדור "נפתחה בהצעה חזקה", ושאלה: "מי יעמוד נגד?"

  נראה כי הבוס של טרון סאן לא היה במצב רוח לשבת ולחכות שההצעה הנגדית ההיא תגיע. הוא כתב:

  "אל סלבדור היא [מדינת] קריפטו עכשיו! טרון יהפוך לארגון הקריפטו הראשון שהקים משרד באל סלבדור. "

  ניתן לקבוע שהמדינות תוציאו עלה מתוך ספר ונצואלה, שהשיקה מכירת קריפטו משלה וצברה סכום גדול של אסימונים כמו BTC ואתר (ETH) ממה שנראה כעסקאות סחר חשאיות. הצבא שלה החל לכרות אסימונים.

  ממשלת קובה דיברה גם על האפשרות להפעיל פעילויות כלכליות המופעלות באמצעות קריפטו.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם