" crossorigin/>
More
  • העמלות הגבוהות יותר ב- Ethereum מספקות כעת יותר הזדמנות למתחרים מבעבר.
  • "רשתות הבלוקציין צריכות לשתף פעולה כדי לגדל את הענף ולהפיק תועלת ממומחיות זו של זו."
  • תומכים חזקים עשויים לעזור ל"רוצחי אתריום ".

  Ethereum (ETH) לא רק פלטפורמת החוזים החכמה היחידה בעיר.
  אמנם בהחלט יש לה יתרון ראשון במעלה בחיפושיה להפוך למחשב אוניברסלי מבוזר, אך ישנם מספר גדל והולך של רשתות אחרות המציעות גם את התשתית להפעלת אפליקציות מבוזרות (dapps),
  ונראה שחלק מהן אוכלות באופן משמעותי את זה של את'ריום.

  הופעתם האחרונה של רשתות הבלוקציין כמו Binance Smart Chain (BSC), Solana (SOL), Cardano (ADA), Cosmos (ATOM), מצולע (MATIC) ומחשב אינטרנט (ICP) (ושמות נוספים) מעלה שאלה.
  האם הבלוקציין ופלטפורמות מסוג זה יכולות להתקיים בשלום ב'מערכת אקולוגית מרובת-רשתות ', או שמא אנו רואים איחוד סביב כמה רשתות דומיננטיות עם התבגרות הענף?

  על פי משקיפים בתעשייה, נראה עתיד רב-שרתי, גם אם קומץ פלטפורמות יגדלו מאחרות.
  אך בעוד שרובם מדמיינים כי את'ריום ימשיך למלא תפקיד מוביל במערכת האקולוגית עוד זמן מה, אחרים מזהירים כי היא צריכה לפתור את בעיית הגז שלה במהירות, אחרת תיפגע מאחורי יריבות חדשות יותר.

  עליית הבלוקציין

  "שלל רשתות בלוקציין חדשות תואמות ל- EVM (Ethereum Virtual Machine) מוציאות כעת בהצלחה פעילות מאת'ריום עצמה", אמר מארק ג'פרי, מנכ"ל Guardian Circle.

  המוצלחת מביניהן היא Binace Smart Chain, שהתרחבה בקצב מהיר בהרבה מאשר אתריום בשבועות האחרונים, מבחינת כתובות ועסקאות חדשות.

  לדברי ג'פרי, יש מספר סיבות פשוטות להרחבה זו של רשתות תואמות EVM.

  "הראשון הוא משבר הגז באת'ריום הקשה מאוד על העסקה שם.
  עמלות של 30 דולר, 50 דולר בלבד למשלוח מטבעות, ועמלות בסך 130 דולר על הטבעה של NFTs חדשים עיכבו קשות את השימוש והצמיחה של את'ריום ", אמר והוסיף כי העלויות העולות יצרו פתח ברור ל מתחרים.

  שנית, על ידי פיתוח רשתות תואמות EVM, יריבים לאת'ריום למעשה העניקו לעצמם מערכת אקולוגית מוכנה של dapps ופרויקטים לאירוח.

  "'הרוצחי את'ריום' החכמים הבינו שאם פשוט יעברו מזלג על את'ריום ויסירו את בעיית הגז על ידי שינוי מנגנוני הקונצנזוס והכרייה, כל הפרויקטים הפופולריים באת'רום יכולים פשוט להשתיל את הקוד התואם שלהם ל- EVM לרשת החדשה.
  מצד המשתמש, ניתן להשתמש באופן מיידי בmetamask ובארנקים אחרים התואמים ל- ETH עם הרשתות החדשות הללו, "הוסיף ג'פרי.

  במילים אחרות, היבול הנוכחי של 'רוצחי את'ריום' – כמו BSC, Polygon ופנטום (FTM) – יש סיכוי טוב יותר מאי פעם להשיג נתח משמעותי בשוק את'ריום, ולהבדיל ביניהם לבין רוצחים עתידיים בכמה שנים.

  "כן, אפשר לטעון כי העמלות הגבוהות יותר באת'ריום מעניקות כעת הזדמנות רבה יותר למתחרים מבעבר", אמר דובר מטעם BitMEX Research ל- Cryptonews.com.

  עבור צ'אנגפנג 'CZ' ג'או של בינאנס, הופעתן של רשתות חדשות אינן מפתיעות במיוחד, בהתחשב בכך שהתעשייה עדיין צומחת ומחפשת חלופות לפלטפורמות קיימות.

  "לדוגמא, BSC מציעה רשת ללא ביצוע אישור ציבורי בעל ביצועים גבוהים ובתשלום נמוך שתואמת למכונת הווירטואלית של Ethereum", אמר המנכ"ל ל- Cryptonews.com. "מהירות העסקה המהירה יותר ועלויות העסקה הנמוכות האיצו את שירותיה מאז השקתה בשנה שעברה, וזה אחד המאמצים לשרת את המשתמשים בצורה טובה יותר."

  עם זאת, מעטים מנתוני התעשייה שמצפים כי כל אחד מהמתחרים הללו יעקוף את אתריום עד כדי כך שהוא יהפוך לשרשרת הדומיננטית, ויהפוך את אתריום (ואחרים) לשוליים.

  במקום זאת, פנג ג'ונג – מנכ"ל Tendermint, תורם מרכזי ברשת קוסמוס – סבר כי רשתות שונות בעצם יצטרכו לשתף פעולה בכדי לשגשג, לפתח סוג של סימביוזה שתאפשר להן לתמוך זו בזו, אם בעקיפין.

  "ראינו פיתוח וחידוש מדהימים שנבנו באת'ריום ובסביבתו, ובקוסמוס אנו רוצים לעזור לפיתוח זה, במיוחד באזור המתפתח של דפי (פיננסים מבוזרים), לצמוח באופן בר-קיימא. אנו מאמינים כי רשתות בלוקציין צריכות לשתף פעולה בכדי לגדול בענף ולהפיק תועלת ממומחיות זו, "אמר ל- Cryptonews.com.

  ג'ונג הוסיף כי רשתות הממקמות את עצמן כ'רוצחי את'ריום 'יתקשו להתחרות מבלי להתפשר, ברמות של ביזור, בסיס משתמשים או אפקט רשת. "אנחנו לא צריכים להתחרות באופן פנימי אלא לחפש דרכים שבהן אנו יכולים לשתף פעולה ולעזור זה לזה לצמוח."

  לא משחק שסכומו אפס

  ואכן, מעטים אם בכלל משתתפים במערכת האקולוגית הרחבה יותר של בלוקצ'יין, שמאמינים כי הקריפטו הוא משחק סכום אפס בו בהכרח פלטפורמה אחת תכבוש הכל.
  אם שום דבר אחר, זה בגלל שדווקא שום שרשרת לא מסוגלת כרגע, ברמה הטכנית, לטפל בכל משתמש בקריפטו.

  "אנו רואים ממודל המיינפריים של את'ריום כי גישת" הבלוקצ'יין השולט בכולם "אינה ברת קיימא. הרשת כבר נמצאת בקיבולת של 99% יותר, מה שמוביל לגודש ברשת ולעמלות גבוהות ", אמר ג'ונג.

  הוא טוען כי יישומי DeFi לא צריכים להתקיים באופן בלעדי כחוזים חכמים על אתריום.

  "אנו מאמינים שהם צריכים להתקיים כבלוקי ריבונות במערכת אקולוגית מחוברת זו לזו, ובכלל זה קוסמוס," אמר.

  אחרים מסכימים שקריפטו ובלוקצ'יין צריכים לנקוט בגישה שיתופית יותר וממוקדת דו-קיום. כפי שהציע מרק ג'פרי, תאימות עשויה להיות כעת דרישה הכרחית להישרדות ולהצלחה:

  "זה לא משחק סכום אפס.
  הכלל כעת הוא שאתה חייב להיות תואם ל- EVM. אם אתה זה, אתה יכול להתחרות עכשיו.
  עדיף שתוכל להשיג multichain.xyz וכלי עזר אחרים לתמיכה בשרשרת שלך.
  זה הכי טוב אם אתה יכול להשיג את SushiSwap או שיבוט של זה שרץ במהירות שלך, ולקבל נזילות, חקלאות וכל הדברים האלה פועלים במהירות. "

  "זה לא משחק סכום אפס.
  הכלל כעת הוא שאתה חייב להיות תואם ל- EVM. אם אתה זה, אתה יכול להתחרות עכשיו.
  עדיף שתוכל להשיג multichain.xyz וכלי עזר אחרים לתמיכה בשרשרת שלך.
  זה הכי טוב אם אתה יכול להשיג את SushiSwap או שיבוט של זה שרץ במהירות שלך, ולקבל נזילות, חקלאות וכל הדברים האלה פועלים במהירות. "

  'רגע מייספייס' עבור את'ריום

  אבל גם אם נניח שקריפטו תזדקק למספר שרשראות כדי לשגשג ולהתפתח באמת, האם עדיין נוכל לצפות, נגיד, את'ריום תהיה פלטפורמת החוזים החכמה המובילה בעתיד הנראה לעין?

  מבחינת ג'פרי, זה לא מובן מאליו.

  "את'ריום צריך לפתור את משבר הגז. וכולי. זה בהחלט, בהחלט חייב. זהו רגע MySpace ל- ETH – הוא פותר את הבעיות הקשות שלו ומגן על הדשא שלו, או שהוא נשאר מאחור כש- BSC או פוליגון שותים את מילקשייק שלו ", אמר ל- Cryptonews.com.

  עבור BitMEX Research, Ethereum מתגאה ביתרונות מסוימים שעשויים להספיק בכדי לשמור על ההובלה עוד זמן מה.

  "[נזילות נעולה בתוך DeFi] יכולה להיות יתרון חזק. זה יכול להיות קשה לפלטפורמות יריבות לייצר את הנזילות הזו, אלא אם כן יש ליריבות עזרה מצד תומכים ממומנים היטב כמו FTX ובינאנס ", אמר דוברו.

  מחקר BitMEX מוסיף גם כי חלוקת בעלות על מטבעות, במובן של פיזור נרחב יותר מאשר אצל יריבים, עשויה להועיל לאת'ריום. כמו גם המספר העצום של אפליקציות וכלים שנבנו עבור Ethereum, גם אם ניתן להעביר רבים מאלה לרשתות אחרות.

  עם זאת, בטווח הארוך יותר, Peng Zhong של Tendermint חושד כי הדומיננטיות של Ethereum עשויה להחליק במידה מסוימת ברגע שמפתחים יעברו יותר לכיוון בניית בלוקציין ולא אפליקציות, המונעים על ידי הרצון לקבל שרשרת ריבונית משלהם ולקבוע כללים משלהם.

  "לאחר שהיתרונות של האוטונומיה הזו יתבהרו והמערכת האקולוגית של רשתות מחוברות זו לזו תגדל, אני חושב שנראה הגירה מחוזים חכמים לרשתות בלוקציין עצמאיות. לא תהיה מגבלה על מספר הרשתות, וגם לא על מקרי שימוש פוטנציאליים עבור הסביבה הרב-כיוונית והרב-פרוטוקול העתידית, ואת'ריום בהחלט ימשיך למלא תפקיד מרכזי ", אמר.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם