" crossorigin/>
More

  ישנן מגבלות על יכולת הרחבה של אתריום בלוקצ'יין כדי לא להקריב את הביזור, על פי מייסד שותף של אית'ריום (ETH), ויטליק בוטרין, ו"אתה לא יכול "פשוט להגדיל את גודל הבלוק פי 10", לאחר שאלון מאסק שיתף את הרעיון לאחרונה.

  בעוד שמאסק צייץ לאחרונה על האצת זמן הבלוק של Dogecoin (DOGE) והגדלת גודל הבלוק, על פי הודעתו של בוטרין, גורמים טכניים מסוימים רלוונטיים מגבילים את מידת הניתוח של קנה מידה.

  גם אם מתווסף "sharding", עדיין יש גבולות. אפילו עם פתרונות קיימים עבור רבים מהנושאים, ישנם עדיין גבולות – אך החדשות הטובות הן שחלקן רחוקות למדי.

  ישנן שתי דרכים לנסות להגדיל את הבלוקצ'יין, לדבריו.

  1. שיפורים טכניים בסיסיים

  זה "יכול לעבוד", אמר בוטרין – אך זה מגיע עם כמה 'אבל'.

  במקרה של את'ריום, צוואר הבקבוק העיקרי הוא גודל האחסון, הוא טען, והוא זה שמפתחי הליבה מודאגים ממנו ביותר.

  חוסר מדינה ופקיעת מדינה יכולים לתקן זאת – במידה מסוימת.
  חוסר מדינה מאפשר קבוצה של צמתים המאמתים את השרשרת מבלי לשמור על אחסון קבוע, בעוד שתום תפוגת המדינה דוחף את המדינה שלא נגישה אליה לאחרונה, מה שמאלץ משתמשים לספק הוכחות באופן ידני כדי לחדש אותה.
  בוטרין אמר כי דרכים אלה עובדות במשך זמן רב וכבר החלה יישום הוכחה של מושג על חוסר מדינה.

  אבל, אלה יאפשרו עלייה של עד פי 3, ולא יותר מכך.

  כאשר מתווסף sharding (במקרה של את'ריום, "sharding מרובעיים"), בלוקי shards יכולים להתמקד "הרבה יותר", מכיוון שאף צומת יחיד לא צריך לעבד כל עסקה.
  "Sharding עוקף באופן בסיסי את המגבלות שלעיל, מכיוון שהוא מנתק את הנתונים הכלולים בבלוקצ'יין מהנתונים שצומת אחד צריך לעבד ולאחסן", אמר בוטרין.

  עם זאת, זה כולל גבולות לקיבולת: ככל שהקיבולת עולה, כך גם ספירת המשתמשים הבטוחה המינימלית, עלות הארכיון של הרשת, כמו גם הסיכון לאבד נתונים אם אף אחד לא מעביר בארכיון את הרשת.

  עם זאת, החדשות הטובות הן שלפי בוטרין,

  "אנחנו לא צריכים לדאוג יותר מדי: המגבלות האלה מספיק גבוהות כדי שנוכל לעבד יותר ממיליון עסקאות בשנייה עם אבטחה מלאה של בלוקצ'יין. אבל זה ייקח עבודה כדי לעשות זאת מבלי לוותר על הביזור שגורם בלוקים כל כך יקרים. "

  לפי הודעת באפריל של בוטרין, הsharding היא "העתיד של יכולת הרחבה של את'ריום, וזה יהיה המפתח לסייע למערכת האקולוגית לתמוך באלפי עסקאות בשנייה ולאפשר לחלקים גדולים בעולם להשתמש באופן קבוע בפלטפורמה במחיר סביר." זהו הפיתרון לטרילמת המדרגיות המפורסמת (בתוך), המאפשרת לבלוקצ'יין לקבל את שלושת המאפיינים הדרושים: מדרגיות, ביזור ואבטחה.

  2. הגדלת הפרמטרים

  מצד שני, דרך זו בהיקף היא "פגומה מיסודה", אמר בוטרין. "רבים שגויים לוקחים בחשבון את מידת ההרחבה של בלוקצ'יין באמצעות טכניקות" פשוטות "נובעות מהערכות אופטימיות מדי" עבור שלושת הגורמים הרלוונטיים: כוח מחשוב, רוחב פס ואחסון.

  מחשב נייד צרכני המפעיל צמתים של בלוקצ'יין לא יכול פשוט להשתמש בכל הכוח המאמת את השרשרת.
  הרבה זה נחוץ כדי שרווח בטיחות גדול יתנגד להתקפות DoS בלתי צפויות,
  כמו גם להפעלת משימות נחוצות אחרות. למעשה ניתן להוציא רק 5% -10% מהספק של יחידת העיבוד המרכזית (CPU) לאימות בלוקים.

  באשר לרוחב הפס, חיבור של 10 מגהבייט לשנייה לא אומר שמשתמשים יכולים לחסום 10 מגה בייט בכל שנייה. למעשה, אפשר לטפל בבלוקים של 1-5 מגה בייט בכל 12 שניות, אבל גם זה מתיחה.

  באשר לרוחב הפס, חיבור של 10 מגהבייט לשנייה לא אומר שמשתמשים יכולים לעשות בלוק 10 מגה בייט בכל שנייה. למעשה, אפשר לטפל בבלוקים של 1-5 מגה בייט בכל 12 שניות, אך גם זה נמתח יותר מדי.

  באשר לאחסון, למעשה צריך הרבה יותר מכפי שמקובל להניח.

  "הגדלת דרישות החומרה להפעלת צומת והגבלת הפעלת הצומת לשחקנים מיוחדים אינה פיתרון", טען בוטרין. "כדי שבלוקצ'יין יהיה מבוזר, חשוב מאוד שמשתמשים רגילים יוכלו להפעיל צומת, ושיהיה להם תרבות שבה הפעלת צמתים היא פעילות נפוצה."

  ולמה זה כל כך רלוונטי?

  לדברי בוטרין, "האליטות" בקהילת בלוקצ'יין, כולל בריכות, חוקרי בלוקים וצמתים מתארחים, כולן מתואמות ככל הנראה, ואם היו מחליטות לארגן שינוי פתאומי בכללי הפרוטוקול למען האינטרסים שלהן, אז הם כנראה יכלו לעשות את זה. הדרך האמינה היחידה להפוך את ההתקפה החברתית המתואמת ללא יעילה היא "באמצעות הגנה פסיבית מהמחוז הבחירה האחד שבאמת מבוזר: המשתמשים."

  אם כל משתמש מנהל צומת מאמת, כל אחד יכול לדחות אוטומטית בלוקים שעוברים על כללי הפרוטוקול גם אם למעלה מ -90% מהכורים או הסטיירים תומכים בבלוקים אלה, וההתקפה תיכשל במהרה, טוען בוטרין.

  עם זאת, רק חלק מהמשתמשים שמפעילים אותם יובילו לכאוס, כאשר משתמשים שונים יראו השקפות שונות על הרשת. "לכל הפחות, פאניקת השוק שבאה בעקבותיה ופיצול שרשרת מתמשך ככל הנראה יפחיתו מאוד את רווחי התוקפים. המחשבה לנווט בסכסוך ממושך שכזה תרתיע את מרבית ההתקפות."

  "יש דבר אחד ברור לחלוטין: יותר צמתים טובים, פחות צמתים רעים, ואנחנו בהחלט צריכים יותר מכמה עשרות או כמה מאות," הדגיש בוטרין.

  כפי שדווח בעבר, הדרך להפעלה המלאה של את'ריום 2.0 החלה בשלב 0, שהושק בדצמבר האחרון. ה"sharding" צריכה לבוא בשלב הבא, שלב 1, אולי השנה.

  אך בוטרין גם טען מספר פעמים כי יש לשלב גזירה עם אוספים – טכניקת קנה מידה השומרת על נתוני עסקאות בצורה דחוסה, ואשר לדבריו "תהיה פרדיגמת קנה המידה הדומיננטית במשך לפחות כמה שנים. . " ETH 2.0 יביא "אוספים על גבי השבירה", אמר, שבעזרתם ניתן כבר להגיע לרשת הוכחה על המידה (PoS) בשלב 1.5 במקום לחכות לשלב 2 הסופי להשקתו.

  באשר למאסק, המייסד שותף של Ethereum טען כי שווקי הקריפטו ילמדו את הלקח שלהם מהתמוטטות המחירים האחרונה ויפסיקו לתלות בכל מילה שצייץ ראש טסלה צייץ.

  • ETH נסחרת ב -2,434 דולר, לאחר שעלתה ב -25% ביום וירדה ב -32% בשבוע.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם