" crossorigin/>
More

  יתכן שהיואן הדיגיטלי הקרוב של סין לא אמור להטביע חותם בזירה המוניטרית הבינלאומית – ויכול להיות, לפחות בתחילה, להיות מוגבל למקרי משתמשים מקומיים, כך קבעו מומחים.

  בעלי העניין, כולל מייקל סונג, מייסד CarbonBlue Innovations, נאמו במושב שכותרתו "תחרות המאה? ההשפעות הגאו-פוליטיות של היואן הדיגיטלי של סין "בפסגה הדיגיטלית של הקואנזיס הקואנזיס היום. ובעוד סונג ואחרים טענו כי האסימון עשוי למצוא שימושים בהונג קונג, מקאו ושטחים אחרים בקרבת הממלכה התיכונה, האסימון לא נועד לתיקון מהיר לדולריזציה של עסקאות הסחר בסין.

  סונג, כשנשאל האם ניתן להשתמש ביואן הדיגיטלי מחוץ לסין בהתנחלויות סחר, ציין כי "העמדה הרשמית" של בנק העם המרכזי של סין (PBoC) היא שהאסימון יהיה למטרות "מקומיות" ויבשת.

  עם זאת, הוא הדגיש את המשמעות של העובדה כי טייס היואן הדיגיטלי הורחב כעת לדלתא של נהר הפנינה ולאזור מפרץ רבתי גואנגדונג-הונג קונג-מקאו, שמקיף את הונג קונג וגם את מקאו. הוא הוסיף כי "יש תכנון" ל"הרחבה "של ה- CNY הדיגיטלי" מעבר לגבולות ", אם כי זה" בעיקר "נעשה במטרה להקל על" תיירים סינים "ב"מיקומים מעבר לים".

  הוא גם אמר כי היו "התפתחויות מעניינות" במשחק, כלומר העובדה ש- PBoC ביקשה להצטרף לפלטפורמות התיישבות סיטונאיות עם שותפים בינלאומיים – כאשר "מערכת אקולוגית המופעלת על ידי בלוקצ'יין" מסייעת ל"בינלאומיות אפשרית ".

  במקום לבקש לשכנע את שותפי הסחר לבצע עסקאות סחר ב- CNY הדיגיטלית, טען סונג כי נראה שבייג'ינג נלהבת לטפח "גשרים" כולל פלטפורמת ה- mCBDC בהובלת הרשות המוניטרית בהונג קונג (Hong Kong Monetary Authority), עם השתתפות הבנק המרכזי בין סין, איחוד האמירויות הערביות. , הונג קונג ותאילנד.

  הוא הוסיף כי יוזמות מסוג זה יכולות "לאפשר לבנקים מרכזיים לנקות ולהתייצב זה עם זה" ללא השתתפות של צד שלישי מפרוטוקולים כמו SWIFT – ואולי ללא צורך ב"מטבעות שלישיים "כמו הדולר."

  הוא הוסיף כי פלטפורמות כאלה "יכולות [לעשות שימוש] בעמלות, אך אמר שהן יהיו" נמוכות יותר "מכלי ההסדר הנוכחיים" ללא "צורך בבנקים כתבים", מה שמאפשר עסקאות שהיו "בדיגיטל מקצה לקצה. טופס."

  סונג הגיע למסקנה כי נראה שבייג'ינג נראית בדרך עם תוכניותיה להשיק מופע מסחרי ראוי באולימפיאדת החורף בבירה בתחילת השנה הבאה, וטען כי האירוע "יכול להוות מבחן מאמץ טוב" ליואן הדיגיטלי.

  זו צ'ואנווי, הכלכלן הראשי ב- Wanxiang Blockchain, הסכים כי אי אפשר "לשלול אפשרות לשימושים חוצי גבולות" עבור האסימון החדש, אך "בתחילה רק בסין ובשטחים הקרובים לסין."

  Zou הוסיף:

  "תשלומים חוצי גבולות אינם בראש סדר העדיפויות."

  והפקיד הרשמי ב- Wanxiang Blockchain ציין כי השימוש העיקרי של יואן דיגיטלי יהיה ב"עסקאות צרכנים לצרכן או צרכנים לעסק ", אך לא ישמשו לעתים קרובות בעסקאות B2B או בעסקאות פיננסיות גדולות.

  בינתיים, Yaya J. Fanusie, מהמרכז לביטחון אמריקני חדש, ומומחה לשעבר לטרור מטעם ה- CIA, דחה את התפיסות לפיהן האסימון פותח במטרה לעקור את הדולר כמטבע מילואים עולמי, בדעה:

  "סוגיות מבניות גדולות לא יקוזזו רק בגלל הכנסת מטבע דיגיטלי חדש."

  Fanusie הוסיף כי ה- PBoC נראה להוט "להכניס את עצמו יותר לארכיטקטורת התשלומים של סין."

  הוא גם אמר כי היואן הדיגיטלי "יעניק לסין יותר מרחב בתגמול כלכלי":

  "דמיין אם […] חברות זרות [הפועלות בסין] נדרשות [להשתמש ב- CNY הדיגיטלי] לעסקאות קמעונאיות. האם אז יהיה קל יותר לנתק את העסקאות אליהם או לחברות ממדינות שניהלו סכסוך פוליטי עם סין? "

  ובנושא אימוץ המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) במקומות אחרים בעולם, הוא סבר כי ישנן עדויות לכך שבדיונים בינלאומיים בנושא CBDC יש "איזו FOMO" המניעה התקדמות, עם דאגה רחבה יותר מדולריזציה וקריפטו המניעה את CBDC מאמצים במטרה "לשמור על הריבונות הכספית של מדינות".

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם