" crossorigin/>
More

  אל סלבדור מתקרבת יותר ויותר להגשמת חלומות הביטקוין (BTC) של נשיא המדינה, נייב בוקלה – בעזרת עזרה חיצונית בדרכה, אם כי קולות זלזול ממשיכים להתריע על סכנה כלכלית קרובה אם בוקלה יקבל את דרכו.

  לפי Reuters ו- AFP (באמצעות אל אקונומיסטה), ראש הבנק המרכזי האמריקאי לאינטגרציה כלכלית (Banco Centroamericano de Integración Económica או BCIE) הצהירו כי הארגון "יעניק סיוע טכני" לאל סלבדור כצעדים שלו לבצע BTC. מטבע חוקי בספטמבר השנה.

  ראש הבנק, דנטה מוסי, צוטט באומרו כי יעבוד עם משרד האוצר של אל סלבדור והבנק המרכזי שלו כדי "לבחור צוות שיעבוד ביישום."

  מוסי, שנשא דברים בכנס וירטואלי, הזהיר כי "בעולם האנונימי של המטבעות הקריפטוגרפיים, עשויים להיות שחקנים גרועים", כלומר אימוץ "מסגרת רגולטורית המאפשרת לממשלה לשלוט" בשימוש בקריפטו היה בעל חשיבות עליונה. הוא גם שלל את האפשרות של BCIE לאמץ BTC, וקבע כי כספי הבנק ימשיכו להתנהל בדולר ארה"ב.

  אך בדרך כלל הוא היה אופטימי בנוגע לתוכניותיו של אל סלבדור וטען כי ה- BCIE "ילווה את אל סלבדור במדיניות חדשה וחדשנית זו של אימוץ הביטקוין לביטקוין לשימוש חוקי."

  הוא הוסיף כי "הצוות" החדש נוצר על פי בקשת סלבדור וכי הבנק כעת "מכין חבילת סיוע טכני בכדי להבטיח שיש בו את כל המומחים".

  מבחינה מקומית ובינלאומית, כלכלנים ופרשנים פוליטיים עדיין חלוקים בדבר אימוץ BTC.

  שירות ההשקעות של מודי (Moody’s Investment Service) הצהיר, על פי ElSalvador.com (המו"ל של העיתון "Salvadorian El Diario de Hoy"), כי "אימוץ BTC כמטבע מקביל לדולר טומן בחובו סיכונים למערכת הפיננסית, ליציבות המשטר המוניטרי במדינה ומסמן על היעדר מסגרת כלכלית קוהרנטית מכיוון שסביר להניח שקרן המטבע הבינלאומית לא התייעצה לגבי החוק בזמן המשא ומתן על צעדים כלכליים ופיסקאליים הקשורים לתוכנית המימון. "

  כלי התקשורת ציטט גם את אזהרה מנואל אנריקה הינדס, שר האוצר הסלבדורי לשעבר:

  "המהלך עלול לגרום למשבר חמור מאוד במדינה, כי אנחנו משלמים על הכל בדולרים. אנו מסתכנים בכך שאנו אפילו שולחים העברות כספים בביטקוין. המחירים יכולים להשתנות תוך שעות ספורות ולמרות שהממשלה אמרה שהיא תבטיח מחירים, קרן בסך 150 מיליון דולר לא מספיקה לעשות זאת. "

  ואותו כלי תקשורת דיווח, בנפרד, כי המכללה למקצוענים במדעי הכלכלה באל סלבדור (COLPROCE), קבוצת מומחים לכלכלה, ביקשה מפרלמנט המדינה "לבטל" את החוק שאושר לאחרונה.

  הגופה הצהירה:

  "ההמרה של הביטקוין מסטטוס מטבע קריפטוגרפי למכרז חוקי, אושרה מבלי לערוך מחקרים המדגימים את כדאיותו ותחולתו למשק [סלבדור]. מרבית המומחים בכלכלה מוניטרית ופיננסית, הן בבית והן מחוצה לה, סבורים כי אימוץ ביטקוין מסכן את היציבות הכלכלית. ביטקוין יכול לייצר בועות פיננסיות ולהפוך את אל סלבדור למקלט מס. "

  במאמר דעה לעיתון La Prensa Gráfica, כתב הטור קרלוס אלפארו ריבאס הצהיר כי הנשיא אמר למעשה לעולם: "ברוך הבא לביטקינלנד!" – והדהים בצורה מרשימה את מגזר הקריפטו בכישוריו באנגלית ובתדמיתו "המגניבה".

  אך סלבדורים, הוסיף, יכלו רק לקוות שההצעה של בוקלה למשוך משקיעים לאומה לא תמשוך מבלי משים גורמים עבריינים.

  כמו כן, הוא ציין חוויות חיוביות מהכפר הקטן אל זונטה, שם כלכלה המופעלת על ידי BTC כבר פועלת.

  הוא העיר, בנימה לשונית:

  "אני לא חושש שאנחנו הסלבדורים לא נבין (BTC). באל זונטה כבר אילפנו את זה. ”

  אך הוא הגיע למסקנה שהאומה נמצאת כעת בצומת דרכים – או שתראה את "ביטקונלנד" הופך לסיפור הצלחה מסיבי או "יתנגש בראשו בקיר לבנים."

  בינתיים נראה כי הקרע בין בוקלה לוושינגטון הולך ומתרחב על רקע ההצעות שהנשיא מקווה להשיג מטרה ארוכת טווח של דה-דולריזציה של כלכלת סלבדור.

  מנהלת הסוכנות לפיתוח בינלאומי של ארצות הברית (USAID) סמנתה פאוור דיברה על "שבריריות הדמוקרטיה" באירוע שהתקיים באוניברסיטה המרכז-אמריקאית באל סלבדור – שהופעלה על ידי אחד המבקרים החריפים ביותר של בוקלה.

  לפי AP (דרך Yahoo), הוסיף Power:

  "ארצות הברית מאמינה שממשלות בכל מקום צריכות להרוויח את האמון והרצון הטוב של עמם. אם מותר לשחיתות להשתולל, אם לא מכבדים את עצמאות השיפוט, אם מוסרים נגד שחיתות מפורקים כפי שראינו לעיתים קרובות מדי בהונדורס, גואטמלה וכאן באל סלבדור, אז בסופו של דבר השלטונות המקומיים ימנעו את השאיפות ואת הפוטנציאל של האנשים שלהם. "

  ולפי ElSalvador.com, פאוור גם הזהירה כי האשמות בשחיתות עלולות לפגוע גם במדינות כמו הסיכויים של אל סלבדור למשוך משקיעים זרים – דבר שמדיניות BTC של Bukele מכוונת בבירור להשיג.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם