" crossorigin/>
More

  פסגת ה- G7 בקורנוול הסתיימה מבלי להתמודד עם נושאים הקשורים ישירות לקריפטו-מטבעות או למטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים (CBDC) – אף על פי שקהילת הקריפטו תבדוק מקרוב את המשמעות של הסכמים בנושא "שיתוף פעולה במס" והתחייבויות אקלים עבור סוחרים וכורים כאחד.

  הפסגה – הפגישה האישית הראשונה של מנהיגי העולם מאז תחילת מגיפת הנגיף הכורוני – נערכה בסוף השבוע בסנט אייבס, וראתה מנהיגים מכל שבעת ה- G7 משתתפים, לצד המנהיגים הפוליטיים של מדינות האורח בדרום קוריאה, דרום אפריקה, הודו ואוסטרליה.

  בהודעה הרשמית של הפסגה התחייבו המדינות ליצור "מערכת מס עולמית הוגנת יותר שהופכת את המירוץ לקרקעית" והוסיפה:

  "אנו נשתף פעולה בכדי להבטיח גבולות עתידיים של הכלכלה והחברה העולמית, מהמרחב הקיברנטי לחלל החיצון, להגביר את השגשוג והרווחה של כל האנשים תוך שמירה על הערכים שלנו כחברות פתוחות."

  המנהיגים הסכימו למקד להימנעות ממס – אסטרטגיה שראתה כמו ממשלו של הנשיא האמריקני ג'ו ביידן מציע מערכות חילופי נתונים הדדיות לתפוס מעלימי מס קריפטיים המשתמשים בבורסות בחו"ל במטרה להימנע מתשלום מיסים על הרווחים האסימוניים שלהם.

  ולמרות שלא היה שום אזכור ישיר לקריפטו בנוסח הקומוניקט, הנושא הרחב יותר של הימנעות ממס נראה גבוה בסדר היום הפוליטי כזמן לשלם עבור הדפסת כסף חדש בטריליונים. המסמך היה קצר בפרטים, עם זאת, והיה רמז לכך שהמנהיגים שמחו להעביר את הנושא כיצד יש לעשות זאת לראשי הכספים שלהם, שייפגשו עם בכירים אחרים ב- G20 בחודש הבא.

  המנהיגים כתבו:

  "אנו זקוקים למערכת מיסוי הוגנת ברחבי העולם. אנו […] מצפים להגיע להסכמה בישיבת שרי האוצר של G20 ונגידי הבנק המרכזי ביולי. בכך עשינו צעד משמעותי לקראת יצירת מערכת מס הוגנת יותר המתאימה למאה ה -21 ולהפוך מירוץ של 40 שנה לקרקעית. שיתוף הפעולה שלנו ייצור שוויון ברמה חזקה יותר, והוא יסייע בהעלאת הכנסות ממסים רבות יותר כדי לתמוך בהשקעות והוא יפגע בהימנעות ממס. "

  כורים גם יציינו את ההתחייבויות לבקרת האקלים המתמשכות – שכבר השפיעו על כורים בסין ובמקומות אחרים השנה.

  "בלב האג'נדה שלנו לצמיחה כלכלית והתאוששות עומד טרנספורמציה ירוקה ודיגיטלית שתגביר את התפוקה, […] תפחית את פליטת גזי החממה, תשפר את חוסננו ותגן על אנשים ועל כדור הארץ כאשר אנו מכוונים לאפס נטו עד 2050 ", אמרו המנהיגים.

  עם זאת, ללא שחקנים גדולים כמו סין בשולחן, רבים יחושו כי הדיבורים על מדיניות פליטת פחמן אינם מהותיים – וכי ההחלטות האמיתיות יתקבלו בכנס ה -26 לאו"ם לשינוי האקלים (COP26), שיתקיים בנובמבר השנה. .

  בלי קשר, המנהיגים טענו שהם רוצים להאיץ את המעבר הבינלאומי מפחם והדגישו כי השקעות בינלאומיות בפחם ללא הפסקה "חייבות להיפסק כעת".

  "אנו מתחייבים כעת לסיום תמיכה ממשלתית ישירה חדשה בייצור חשמל פחם תרמי בינלאומי ללא הפסקה, עד סוף שנת 2021, כולל באמצעות סיוע רשמי לפיתוח, מימון יצוא, השקעות ותמיכה בקידום פיננסי וסחר", אמרו ואישרו את קיומם. מחויבות לביטול סובסידיות לא יעילות לדלק מאובנים עד שנת 2025 וקריאה לכל המדינות להצטרף אליהן.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם