" crossorigin/>
More

  בורסה מבוזרת (DEX) בקצרה

  BitTorrent היא אחת מפלטפורמות שיתוף הקבצים המבוזרות הגדולות ביותר בין עמית לעמית (P2P). הוא מופעל על ידי ה-Tron blockchain ו-BTTC, אסימון עזר TRC-10.
   BTTC משמש כדי לתמרץ משתמשים ברשת לספק את משאבי המחשב המקומיים שלהם למהירות הורדה מהירה ואחסון מבוזר מאובטח.
  המערכת האקולוגית של BitTorrent כוללת גם פלטפורמת סטרימינג חי מבוססת קהילה, שבה יוצרי תוכן וצופים יכולים לזכות בתגמולי BTTC ולהחזיק בהם.

  הקדמה

  בשנות ה-2000, דרך נפוצה להוריד מוזיקה וסרטים דרך האינטרנט בחינם הייתה שימוש בפלטפורמות עמית לעמית (P2P) כמו BitTorrent.
  למרות הפופולריות שלו, אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור המשתמשים היה השעות הארוכות שנדרשו למצוא ולהוריד את התוכן הרצוי, מכיוון שרוב המשתמשים לא קיבלו תמריץ להמשיך לשתף קבצים לרשת ברגע שהם קיבלו את התוכן שלהם.

  מה זה ביטורנט?

  BitTorrent היא אחת מפלטפורמות P2P הגדולות והותיקות ביותר לשיתוף נתונים וקבצים. ביטורנט, שיצא לראשונה בשנת 2001 כשהאינטרנט רק התחיל לתפוס, חולל מהפכה בדרך שבה משתמשים מורידים ומשיגים מדיה בידורית וקבצים ונתונים גדולים אחרים.

  מאוחר יותר ב-2018, ביטורנט נרכשה על ידי קרן טרון. היא הושקה מחדש כפלטפורמת P2P מבוזרת ב-Tron blockchain, הכוללת כלים חדשים שונים ומשולבת אסימון TRC-10, BitTorrent (BTTC), כדי לתמרץ את משתתפי הרשת שלה.

  איך BitTorrent עובד?

  הפלטפורמה המקורית של BitTorrent נוסדה על ידי ברם כהן ודיוויד הריסון כדי להקל על החלפת מדיה בידורית, כמו סרטים ומוזיקה, בין משתמשי אינטרנט. ביטורנט לא מאחסן תוכן בשרת אחד. במקום זאת, הקבצים והנתונים מופצים ומתארחים על פני מחשבי המשתמשים שלהם.
  כאשר משתמש מוריד קובץ, הוא יקבל חלקים מהקובץ הזה (הטורנט) ממספר ספקים בתוך הרשת, ולאחר מכן הם יכולים להישאר מחוברים לרשת BitTorrent ו"לשלוח" את הקובץ למשתמשים אחרים.

  בתוך רשת BitTorrent, כל מי שיש לו את הקובץ המלא יכול להפוך ל-seeder. ככל שיותר Seeders תומכים בקובץ, כך מהירות ההורדה תהיה מהירה יותר. עם זאת, היה תמריץ קטן למשתמשים להישאר מחוברים לרשת לאחר הורדת קובץ. כדי לשפר את מהירות העברת הקבצים, BitTorrent השיקה גרסה משודרגת של פרוטוקול BitTorrent המאמצת את המטבע הקריפטו המקומי BTTC.

  BitTorrent Speed

  מופעל על ידי טכנולוגיית blockchain, BitTorrent Speed מאפשרת מהירות הורדה מהירה יותר באמצעות מערכת תמריצים.
  כדי לבקש קובץ, משתמשים ("בקשי שירות") צריכים להגיש הצעה כדי לציין כמה אסימוני BTTC הם מוכנים להציע לאלה שזורעים את הקובץ.
  ברגע שהצדדים האחרים ("ספקי השירות") מקבלים את הצעתם, מבקש השירות צריך להעביר את סכום ה-BTTC המוסכם לנאמנות בערוץ תשלום ב-Tron blockchain. ה-BTTC ייזקף לזכות הספקים לאחר העברת הקובץ, והעסקה תירשם ב-Tron blockchain.

  BitTorrent Speed משתמש ב-BTTC כדי לתמרץ את המשתמשים להמשיך לצייר קבצים, מה שיכול להגביר משמעותית את יעילות שיתוף הקבצים ולהאיץ את מהירות ההורדה. עם קבצים זמינים יותר ברשת P2P, זה יכול להועיל גם למשתמשים שעדיין משתמשים בלקוח ה-BitTorrent החינמי כדי להוריד קבצים מעמיתיהם.

  מערכת הקבצים של BitTorrent (BTFS)

  מעבר לשיתוף קבצים, BitTorrent כולל גם מערכת אחסון קבצים P2P מבוזרת בשם BitTorrent File System (BTFS).
  BTFS שואפת להציע חלופה ניתנת להרחבה, חסינת צנזורה וחסכונית לאחסון הענן המרכזי המסורתי.

  רשת BTFS מורכבת ממיליוני צמתי BTFS הנקראים שוכרים ומארחים. שוכרים הם משתמשים השוכרים אחסון ברשת והמארחים הם אלה שחולקים את שטח הדיסק הבלתי פעיל שלהם עבור תגמולי BTTC.
  כאשר שוכרים משתמשים בשירות BTFS, הקבצים שלהם יחולקו ויופצו למספר מארחים בעלי מוניטין ברשת. באמצעות שיטות קידוד מתקדמות וטכנולוגיות תיקון קבצים, BTFS יכול להבטיח את הסודיות והאבטחה של הקבצים, והמשתמשים יכולים לגשת אליהם בנוחות ללא הפרעות.

  DLive

  בשנת 2020, BitTorrent רכשה את DLive, פלטפורמת סטרימינג חי מבוססת בלוקצ'יין מבוססת קהילה, כדי להציע שירותים מבוזרים יותר באקוסיסטם של BitTorrent. בניגוד לפלטפורמות המסורתיות, גם היוצרים וגם הצופים מתוגמלים על תרומתם לפלטפורמה. משתמשים שצופים, מצ'טים, מתנות ומשתפים תוכן יכולים גם לזכות בתגמולי BTTC. בנוסף, ניתן להטמיע את ה-BTTC כדי להרוויח יותר תגמולים ולפתוח שירותי פרימיום ב-DLive.

  מה זה BTTC?

  BTTC הוא אסימון שירות TRC-10 של המערכת האקולוגית של BitTorrent, עם אספקה כוללת של 990 מיליארד.
  הוא הושק כדי לבנות כלכלה מבוססת אסימון לרשת, שיתוף רוחב פס ומשאבי אחסון ברשת BitTorrent.

  ניתן להשתמש ב-BTTC כתשלום עבור שירותי P2P ברשת, לרבות תשלום עבור שטח אחסון מבוזר, הגשת הצעות עבור רוחב פס הורדת קבצים, תגמול למי שמספק שירותים אלו ועוד. BitTorrent מתכננת להשתמש ב-BTTC מעבר למקרי השימוש הנוכחיים, כגון מימון המונים ליצירת תוכן חדש, רכישת נכסים להורדה ישירות מהיוצרים, ולתת טיפים ליוצרי תוכן בסטרימינג בשידור חי עם מתנות BTTC ב-DLive.

  לסיכום

  BitTorrent הוא פרויקט ייחודי המשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין ומטבעות קריפטוגרפיים כדי לחולל מהפכה בפלטפורמת שיתוף הקבצים הקיימת שלה עמית לעמית. הוא מציע אלטרנטיבה מבוזרת, יעילה וחסכונית יותר לפלטפורמת שיתוף הקבצים המסורתית P2P. בעתיד, צוות BitTorrent מחפש להוסיף מקרי שימוש נוספים לאסימון BTTC ולתמוך בפונקציונליות נוספות של DApp, מה שיכול להיות כלי מפתה עבור מפתחים המעוניינים להשיק DApps משלהם עם יכולות שיתוף ואחסון קבצים.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם