" crossorigin/>
More

  אסימוני ממשל בקצרה

  אסימוני ממשל מעניקים למחזיקים את הזכות להצביע בנושאים השולטים בפיתוח ובתפעול של פרויקט בלוקצ'יין.
  זו שיטה לפרויקטים להפיץ את כוח קבלת ההחלטות לקהילות שלהם. מודל ממשל מבוזר זה עוזר ליישר את האינטרסים של מחזיקי האסימון עם זה של הפרויקט.

  הקדמה

  חברות מסורתיות רבות מנוהלות על ידי דירקטוריון או קבוצה קטנה של אנשים, במה שניתן לסווג כממשל ריכוזי. הגודל הממוצע של הדירקטוריונים של החברות הגדולות הוא בסביבות 10 אנשים. יש להם כוח עצום על אופן ניהול החברות. הדירקטורים יכולים למנות או לפטר מנהלי מפתח, להחליט באילו פרויקטים להשקיע ולקבוע את האסטרטגיה של החברה.

  אסימוני ממשל מייצגים דרך שונה לשלוט בארגונים. המשותף לארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAOs) ולפיננסים מבוזרים (DeFi), המודל שאסימוני ממשל מייצגים מציע שיטת ממשל שוויונית, מבוזרת ושקופה יותר. ברוב המקרים, אסימון אחד שווה קול אחד. האסימונים הללו נועדו לחבר את הקהילות יחד כדי להבטיח שפרויקטי בלוקצ'יין יכולים להתפתח בצורה בריאה.

  כיצד פועלים אסימוני ממשל?

  אסימוני ממשל הם שיטת הליבה למימוש ממשל מבוזר בפרויקטים של DAO, DeFi ואפליקציות מבוזרות (DApp). לעתים קרובות הם מוענקים למשתמשים פעילים על נאמנותם ותרומתם לקהילה. בתורם, בעלי אסימונים מצביעים בנושאים מרכזיים כדי להבטיח את הפיתוח האיתן של הפרויקטים. בדרך כלל, ההצבעה מתבצעת באמצעות חוזים חכמים, ובמקרה זה התוצאות מיושמות אוטומטית.

  אחד מאסימוני הממשל המוקדמים ביותר הונפק על ידי MakerDAO, DAO מבוסס Ethereum המבסס את ה-Stablecoin DAI המובטח בהצפנה.
  פרוטוקול Maker נשלט על ידי בעלי אסימון הממשל שלו בשם MKR. אסימון MKR אחד שווה קול אחד, וההחלטה עם הכי הרבה קולות תתקבל.
  בעלי אסימונים מצביעים במגוון נושאים, כגון מינוי חברי צוות, התאמת עמלות ואימוץ כללים חדשים.
  המטרה היא להבטיח את היציבות, השקיפות והיעילות של ה-stablecoin של MakerDao.

  דוגמה נוספת היא Compound, פרוטוקול DeFi המאפשר למשתמשים להלוות ולשאול מטבעות קריפטוגרפיים.
  היא מנפיקה אסימון ממשל בשם COMP כדי לאפשר לקהילת המשתמשים שלה להצביע על החלטות מפתח.
  האסימונים מוקצים באופן יחסי לפעילות המשתמשים ברשת. במילים אחרות, ככל שתלווה ותשאל יותר ב-Compound, כך תקבל יותר אסימוני COMP.

  בדומה ל-MakerDAO, אסימון COMP אחד שווה קול אחד. משתמשים יכולים גם להאציל את האסימונים שלהם לאחרים כדי להצביע בשמם.
  יש לציין כי קומפאונד ויתרה על השליטה במפתח הניהול של הרשת בשנת 2020. המשמעות היא שהפרויקט נשלט לחלוטין על ידי מחזיקי האסימונים שלו ללא כל שיטות ניהול חלופיות.

  אסימוני ממשל בולטים אחרים כוללים את אלו שהונפקו על ידי הבורסה המבוזרת Uniswap ו- PancakeSwap, פלטפורמת ההלוואות DeFi Aave, קהילת Web3 NFT ApeCoin DAO ופלטפורמת העולם הווירטואלי Decentraland.

  כל פרויקט קובע כללים שונים לגבי אופן הפעולה של אסימוני הממשל שלהם. אסימונים מחולקים לבעלי עניין, כולל צוות המייסדים, משקיעים ומשתמשים, לפי מודלים שונים של חישוב. כמה אסימוני ממשל מצביעים רק על קבוצה מסוימת של נושאי ממשל, בעוד שאחרים מצביעים על רוב הדברים. כמה אסימוני ממשל יכולים להרוויח דיבידנדים פיננסיים, בעוד שאחרים לא.

  יתרונות וחסרונות של אסימוני ממשל

  לאסימוני ממשל יש כמה יתרונות גדולים. הם יכולים לבטל את חוסר ההתאמה של האינטרסים הנראים לעתים קרובות בממשל ריכוזי. ממשל מבוזר המתאפשר על ידי אסימוני ממשל מעביר את כוח הניהול הזה לקהילה רחבה של בעלי עניין, תוך התאמה בין האינטרסים של המשתמשים והארגון עצמו.

  יתרון נוסף של אסימוני ממשל הוא היכולת לבנות קהילות פעילות, שיתופיות וקרובות. כל בעל אסימון מקבל תמריץ להצביע ולשפר את הפרויקט. מכיוון שאסימון אחד שווה לרוב קול אחד, הוא יכול להניח את הבסיס לקבלת החלטות הוגנת ושוויונית יותר. כל בעל אסימון יכול ליזום הצעה להצבעה. הפרטים של כל הצבעה פתוחים לעיני כולם, מה שמוריד את הסיכוי לבגידה.

  האתגר הגדול ביותר של אסימונים ממשלתיים הוא מה שמכונה בעיית הלווייתנים. לווייתנים הם אנשים המחזיקים באחוז גדול של קריפטו מסוים. אם הלווייתנים הגדולים ביותר של פרויקט קריפטו יחזיקו בחלק ניכר מההיצע הכולל של אסימון הממשל שלו, הם יכולים להניע את תהליך ההצבעה לטובתם. פרויקטים צריכים לוודא שבעלות האסימונים היא באמת מבוזרת ומפוזרת באופן שווה.

  אבל גם אם אסימוני ממשל מחולקים בצורה הוגנת ורחבה, אין ערובה שהחלטות הרוב הן תמיד הטובות ביותר עבור הפרויקטים. למערכות בחירות של אדם אחד, של קול אחד, יש היסטוריה ארוכה והרקורד שלהן מעורב. היו מקרים שבהם מחזיקי אסימון ממשל הצביעו לטובת צוותי המייסדים והמשקיעים הגדולים על חשבון הקהילה הרחבה יותר.

  מה הלאה לגבי אסימוני ממשל?

  כחידוש שנולד מתחום הקריפטו, אסימוני ממשל יכולים למצוא שימוש רחב יותר בתחומים נוספים. תנועת Web3 היא מקום שבו אסימוני ממשל יכולים לעזור לבנות אינטרנט מבוזר. ככל שה-DeFi ו-DAOs צוברים תאוצה, תעשיות אחרות כמו גיימינג יכולות לאמץ את מודל הממשל הזה.

  אסימוני ממשל ימשיכו להתפתח כדי לתקן בעיות כשהן צצות. ייתכן שיהיו מנגנונים חדשים להתמודדות עם בעיית הלוויתן או דרכים אחרות לשפר את תהליך ההצבעה. שיטות חדשות להאצלת הצבעות יכולות להופיע. מרחב זה עשוי להיות מורכב יותר, בעוד חידושים חדשים ממשיכים להתרחש.

  גורם מרכזי נוסף המשפיע על עתיד אסימוני הממשל הוא שינויים רגולטוריים פוטנציאליים. ממשלות מסוימות עשויות להתייחס לאסימונים הללו כניירות ערך. זה יכול להכפיף אותם לתקנות קפדניות ולהשפיע על האופן שבו הם יכולים לתפקד.

  לסיכום

  אסימוני ממשל נמצאים עדיין בשלבי פיתוח מוקדמים. הם אפשרו את הצמיחה האיתנה של פרויקטים רבים של DeFi ו-DAO. עם כוח הצבעה לקביעת ניהול הפרויקטים, האסימונים הללו הם אבן הפינה של ביזור.

  העיקרון של אסימון אחד, הצבעה אחת מציב את המשתמשים והקהילה במרכז כל עוד האסימונים מחולקים באופן שווה יחסית בין חברי הקהילה.
  אסימוני ממשל עשויים להמשיך להתרחב בעתיד. רשתות בבעלות משתמשים, פרויקטים של Web3 ומשחקים יכולים לאמץ אסימוני ממשל כדי לבנות מערכות אקולוגיות מבוזרות תוססות יותר.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם