" crossorigin/>
More

  נראה כי המאבק של סין עם כורי ביטקוין (BTC) צפוי להרעיש, כששני שחקנים סינים עברו להגביל את הגישה מכתובות ה- IP הסיניות ביבשת – ואחד ממוקדי הכרייה הגדולים במדינה שהצהיר מבשר רעות על "כיבוי" של כרייה.

  BitDeer, קבוצת כרייה שהוקמה על ידי מייסד שותף של Bitmain ג'יהאן וו מוקדם יותר השנה, פרסמה הודעה באתר האינטרנט שלה בטענה כי החל מהערב (שעון סין) היא תחסום את כל הגישה למשתמשים עם כתובות IP סיניות ביבשת.

  ולפי ג'ימיאן, "Mars Cloud Mine" גם חוקק חסימות על כתובות IP ביבשת וטוען כי הוא "שם לב להתפתחויות ולמדיניות הרלוונטית", וניסה "להבטיח את הפעולה הרציפה של הפלטפורמה".

  ולפי ג'ימיאן, "Mars Cloud Mine" גם חוקק חסימות על כתובות IP ביבשת וטוען כי הוא "שם לב להתפתחויות ולמדיניות הרלוונטית", וניסה "להבטיח את הפעולה הרציפה של הפלטפורמה".

  ההצהרה של BitDeer עצמה ניסחה בחלקה כמעט זהה, עם התייחסויות ל"שיתוף פעולה פעיל "עם הרגש הרגולטורי ופועלת על מנת להבטיח את" התאימות "של ענף הכרייה הרחב יותר. המשרד כתב:

  "BitDeer יחסום את כל כתובות ה- IP מסין היבשתית כדי להבטיח עוד שהפלטפורמה לא תספק שירותים לתושבי היבשת."

  בטוויטר, משתמש אחד טען כי כרגע רק חסימות גיאוגרפיות של כתובות IP, כלומר משתמשי VPN מארץ היבשת, עדיין יכולים להשתמש בשירותי Mine Cloud Mine.

  השותף של חברת Multicoin Capital, מייבל ג'יאנג, הציע ניתוח כלשהו וכתב כי "כאב לטווח קצר הוא בלתי נמנע", והודה כי רגולציה של כרייה "הולכת להשפיע על השוק", עם סכנה ממשית של "כניעה פוטנציאלית" של כורים.

  אך לדבריה, ההתפתחות עשויה להיות כרוכה בשינוי המשמר עבור הכורים הסיניים, ולא בסיום כריית BTC הסינית כפי שאנו מכירים אותה. ג'יאנג כתב:

  "אנו […] מתבוננים במעבר פרדיגמתי שיטתי מ"לווייתן הקמעונאי" ל"לווייתן המוסדי ". ההבדל [בין] בין השניים אינו החזקת ההיסטרה הנוכחית (מכיוון שלשניהם יכולות להיות חשימות גדולות בניהול) אך היכולת לגדר ולנהל סיכון פיננסי וארביטראז 'גישה למשל אספקת אסדות, עלויות חשמל וחוות, יתרון המידע על הרגולציה. "

  בלי קשר, לא יכול להיות ספק קטן כי סין מתכוונת כעת לכורי קריפטו, אם לא בגלל ייעודה של הקריפטו כשלעצמה, אלא מחשש שהיא נמצאת פיגור מאוחר יותר במטרתה להגיע לניטרליות פחמן עד 2060. כפי שדווח בעבר , בייג'ינג נשענה על כמה מהאזורים התלויים ביותר בכוח הפחם שלה כדי לצמצם את פליטת הפחמן שלהם עם עלייה גדולה ברטוריקה נגד כרייה במהדורות החדשות הממשלתיות האחרונות.

  יש הטוענים כי הכתיבה הייתה על הקיר מזה זמן מה: למוקדי חמה של פעולות כרייה כמו האזור האוטונומי שינג'יאנג אויגור נאמר כי הם יעמדו בקנה אחד עם יעדי פליטת הפחמן מוקדם יותר השנה.

  ואחד מאלה הגיב כעת, עם טיוטת הצעה של האזור האוטונומי המונגולי הפנימי (IMAR) הכוללת שמונה צעדים שיגבילו מאוד את האפשרויות של רוב הכורים הגדולים באזור. ההצעות שפורסמו מחדש על ידי NBD, כוללות העמדה לדין פלילי לספקי אנרגיה שאינם מצהירים כי הם מספקים כוח לחברות כרייה והסרת מעמד משפטי מיוחד מכורי הצפנה המתחזקים כמרכזי ביג דאטה.

  מעניין כי טיוטת הצעדים, שחיברה הוועדה לפיתוח ורפורמה של IMAR הקובעת מדיניות, מכילה גם הצעה להשבית בתי קפה באינטרנט וחדרי משחקי מחשב שהתחדשו עצמם כמרכזי כרייה קטנים יותר – נוהג שהפך פופולרי יותר ויותר בעקבותיו של מגיפת הנגיף הכלילי.

  הרטוריקה נגד הכרייה נמשכה בימים האחרונים, עם אחד מהדיווחים של Xinhua עם טענות כי תנודתיות בשוק עשויה להגביר את צריכת החשמל עוד יותר בסין.

  עם זאת, ישנן הצעות שמאמציה של בייג'ינג למלוך בצריכת החשמל שלה לעמוד ביעדי הפחמן גורמים להפרעה בסין. לפי פרסום Liaowang של Xinhua (דרך סינא), כמה ערים החליטו להפחית את החשמל לתאורת רחוב ולצגי מסך LCD ציבוריים במטרה לצמצם את צריכת החשמל, בעוד שאובדן מקומות עבודה אפשרי במקומות אחרים במדינה.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם