" crossorigin/>
More

  Livepeer (LPT) בקצרה

  Livepeer הוא פרוטוקול וידאו מבוזר הבנוי על ה-Ethereum blockchain.
  הוא תוכנן עבור כל אחד כדי לשלב בצורה חלקה תוכן וידאו באפליקציות בצורה מבוזרת ובחלק קטן מהעלות של פתרונות מסורתיים.
  ביזור עיבוד הווידאו מתבצע על ידי הפצת תהליך הקידוד לרשת של מפעילי צמתים. המרת קידוד הוא שלב חיוני בהבטחת אספקה חלקה של תוכן וידאו למשתמשי קצה. זה כרוך בלקיחת קבצי וידאו גולמיים והמרתם למצב האופטימלי עבור כל משתמש קצה, בהתבסס על גורמים כמו גודל מסך המכשיר או חיבור לאינטרנט.

  Livepeer מעבדת תוכן וידאו בצורה מהימנה וזולה תוך שימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין המשתמשת בתורת המשחקים, תמריצים קריפטו-כלכליים וחוזים חכמים כדי לטפח אינטראקציות חיוביות של בעלי עניין. הנכס המקורי שלו, ה-Livepeer token (LPT), משמש לתיאום והפצה של משימות עיבוד וידאו בין משתתפי הרשת בצורה מאובטחת ואמינה.

  הקדמה

  עם ההסתמכות הגוברת על מדיה חברתית, במיוחד על רקע המגיפה האחרונה, כמו גם הצמיחה המסיבית של כלכלת היוצרים, תוכן הקשור לווידיאו השתמש ביותר מ-82% מרוחב הפס של האינטרנט בשנת 2021.

  רשת Livepeer, המופעלת על ידי אלפי צמתים מבוזרים, מעניקה למפתחי ויוצרי אפליקציות וידאו גישה לארכיטקטורת קידוד מאובטחת, איכותית ובמחיר סביר ללא תג מחיר גבוה. מאז הקמתה ב-2017, רשת Livepeer עיבדה למעלה מ-150 מיליון דקות של וידאו.

  כיצד Livepeer עובדת?

  Livepeer, הבנויה על Ethereum, היא בעצם רשת שמחברת כל מי שמחפש עיבוד וידאו עם ספקים המספקים את השירות הזה. היא משתמשת באסימון המקורי שלה, LPT, כדי לתמרץ את משתתפי הרשת לשמור על תהליך המרת קידוד הווידאו הזה אמין, מאובטח ובמחיר סביר בהשוואה לפתרונות מרכזיים נוכחיים.

  ישנם שני בעלי עניין עיקריים ברשת Livepeer: מתזמרים ונציגים.

  תזמורים

  כל מי שבבעלותו ציוד לכריית וידאו יכול להפעיל את ה-LPT שלו ולבצע עבודת עיבוד וידאו ברשת Livepeer. בתמורה למתן שירות זה, הם מקבלים חלק מדמי עיבוד הווידאו בצורת LPT ו-ETH. משתתפי הרשת הללו נקראים מתזמרים.

  נציגים

  אלה שאין להם גישה לכלי כריית וידאו או ניסיון בעיבוד וידאו עדיין יכולים להשתתף ברשת על ידי האצלה או הקצאה של ה-LPT שלהם למפעיל צומת עם הכלים והמומחיות הנכונים לעיבוד וידאו באמצעות Livepeer Explorer. משתתפי רשת אלו נקראים נציגים.

  מהו LPT?

  הנכס המקורי של הרשת, ה-Livepeer token (LPT), הוא אסימון ERC-20 המשמש למתן אבטחה, להפצת משימות עיבוד וידאו בין משתתפי הרשת, ולתמרץ את השתתפותם הפעילה בתפקידים השונים ברשת Livepeer. ככל שאסימוני LPT מחויבים לתפקוד הרשת, כך היא הופכת ליציבה, מאובטחת וחסונה יותר.

  לתזמורים מוקצים עבודה לפי כמות ה-LPT שהם החזיקו – שלהם או של נציגים – יחד עם מיקומם הגיאוגרפי ומהימנותם. מאחר שאסימונים מואצלים יותר מובילים ליותר עבודה, ויותר עבודה שווה יותר תגמולים, מתזמרים מתחרים כדי למשוך כמה שיותר מנציגים.

  בסוף כל סבב, כלומר סוף כל יום, פרוטוקול Livepeer טבע אסימוני Livepeer חדשים לפי שיעור אינפלציה מוגדר. Livepeer הוא פרוטוקול "מבוסס Stake", מה שאומר שתגמולים מוקצים לכל משתמש משתתף ביחס לתרומתו. משתתפים שהיו פעילים בסבב נתון – או על ידי הפעלת צמתים או על ידי אסימונים – מקבלים סכום פרופורציונלי מהפרס שהופק. מי שלא השתתף באופן פעיל בסבב נתון אינו מקבל את התגמולים הללו.

  מתזמרים מרוויחים גם יתרון נוסף: הם מקבלים חלק מהתגמולים של הנציגים שלהם כעמלה על הפעלת התשתית המבוזרת.

  עם מערכת זו, משתתפים פעילים יכולים להגדיל את חלקם ברשת. בינתיים, זכויות ההמרה של משתמשים לא פעילים מתכווצות עם כל סבב שבו הם לא משתתפים. במילים אחרות, נתח LPT גדול יותר מביא לעבודה שהוקצתה יותר, בסופו של דבר מובילה ליותר תגמולים.

  שיעור האינפלציה המשמש לקביעת גודל התגמולים המונפקים גם מניע משתמשים להיות פעילים. אחוז ה-LPT החדש בכל סבב פיצויים נקבע לפי מספר ה-LPT הכולל המחויב לתפקוד מוצלח של הרשת. ככל ששיעור זה גבוה יותר, כך שיעור האינפלציה נמוך יותר ויישמרו יותר ערך של האסימונים הקיימים. לפיכך, לבעלי אסימונים יש מוטיבציה טבעית להמר יותר כדי להרוויח יותר.

  לסיכום

  Livepeer עיצבה פתרון להאצלת משימות עיבוד וידאו לגורמים אמינים. עם פרוטוקול וידאו מבוזר, פרויקטים וחברות של Web3 יכולים להימנע מעמלות גבוהות ושרירותיות על עיבוד וידאו וצנזורה כדי לספק תוכן וידאו טוב יותר לקהל שלהם.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם