" crossorigin/>
More

  NEAR Protocol (NEAR) בקצרה

  פרוטוקול NEAR הוא בלוקצ'יין שכבה 1 המשתמש ב-Nightshade, טכנולוגיית ריסוק ייחודית, כדי להשיג מדרגיות.
  הוא הושק בשנת 2020 כתשתית ענן מבוזרת לאירוח יישומים מבוזרים (DApps).

  NEAR מציעה יכולת פעולה הדדית חוצת שרשרת דרך גשר הקשת ופתרון שכבה 2 בשם Aurora. משתמשים יכולים לגשר על אסימונים ונכסים של ERC-20 מהבלוקצ'יין של Ethereum לרשת פרוטוקול NEAR, מה שנותן להם גישה לתפוקה גבוהה יותר ולעמלות עסקה נמוכות יותר.

  NEAR הוא האסימון המקורי של פרוטוקול NEAR. הוא משמש לתשלום עמלות עסקאות ואחסון נתונים. מחזיקי אסימוני NEAR יכולים גם להדביק את האסימונים שלהם על ארנק NEAR כדי לקבל תגמולים או להשתמש בהם כדי להצביע עבור הצעות ממשל.

  הקדמה

  ככל שמטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ'יין הפכו פופולריים יותר, ביטקוין, Ethereum ורשתות אחרות החלו להתמודד עם אתגרי מדרגיות עקב ביקוש מוגבר. העניין הגובר ביישומים מבוזרים ואסימונים שאינם ניתנים לניתוק (NFT) הופכים את האתגרים הללו לבולטים במיוחד ב-Ethereum blockchain. הרשת מתמודדת לעתים קרובות עם עלייה במחירי הדלק ועלויות העסקאות עקב תעבורה כבדה, מה שעלול להרתיע משתמשים ומפתחים רבים.

  בעוד שיש מספר צוותים הבודקים פתרונות קנה מידה שונים עבור רשתות בלוקצ'יין, צוות פרוטוקול NEAR (NEAR) מתמקד בטיפול במגבלות באמצעות ריסוק.

  מהו פרוטוקול NEAR?

  פרוטוקול NEAR הוא בלוקצ'יין שכבה 1 המשתמש בטכנולוגיית ריסוק כדי להשיג מדרגיות. NEAR משתמשת בחוזים חכמים ומאמצת את מנגנון הקונצנזוס של Proof of Stake (PoS) כדי לאבטח את הרשת שלה. נבנה על ידי NEAR Collective, פרוטוקול NEAR נוסד על ידי אלכס סקידאנוב ואיליה פולוסוחין בשנת 2020. הפרויקט מפותח כתשתית ענן המופעלת על ידי קהילה לאירוח יישומים מבוזרים (DApps).

  פלטפורמת NEAR מכילה מגוון רחב של כלי תכנות ושפות, כמו גם חוזים חכמים עם פונקציונליות צולבת שרשרת כדי לעזור למפתחים לבנות DApps. הפלטפורמה מבוססת על תהליך הצטרפות פשוט וכוללת שמות חשבונות הניתנים לקריאה על ידי אדם במקום כתובות של ארנק קריפטוגרפי. בתור בלוקצ'יין PoS, הוענק ל-NEAR תווית המוצר ניטראלית באקלים בשנת 2021 על היותו ניטרלי פחמן.

  כיצד פועל פרוטוקול NEAR?

  כדי להתחרות עם בלוקצ'יין חכמים אחרים, כמו Ethereum, EOS ו-Polkadot, NEAR מיישמת מספר תכונות במערכת האקולוגית שלה כדי לשפר את הביצועים שלה.

  Shade Sharding

  Nightshade היא טכנולוגיית הליבה של ה-NEAR blockchain. זוהי טכנולוגיית ריסוק לעיבוד נתונים בצורה יעילה יותר. Sharding מתייחס לפיצול העבודה של עיבוד עסקאות על פני צומת אימות רבים. כך, כל צומת יטפל רק בחלק מהטרנזקציות של הרשת, מה שמאפשר מספר גבוה יותר של עסקאות בשנייה (TPS).

  ב-NEAR, Nightshade משתמש במפיקי בלוקים ומאמתים כדי לעבד נתוני עסקאות במקביל על פני רסיסים מרובים. כל רסיס יפיק חלק מהגוש הבא. כל שבר נקרא גוש. הנתחים הללו מעובדים ומאוחסנים ב- blockchain של פרוטוקול NEAR כדי לסיים את העסקאות שהם מכילים.

  בתיאוריה, Nightshade עשוי לאפשר ל-NEAR לטפל במיליוני עסקאות בשנייה מבלי להשפיע על הביצועים שלה. בהתאם למצב הרשת, הוא יפצל וימזג רסיסים באופן דינמי על סמך תעבורת רשת ושימוש במשאבים. כאשר הרשת נמצאת בקיבולת גבוהה, מספר הצמתים יגדל. ניתן לשמור על היעילות הכוללת, ולשמור על עמלות עסקה נמוכות.

  בניגוד לרשתות PoS אחרות, המאמתים לא מתחרים על הבלוק הבא על סמך גודל ההימור שלהם. NEAR משתמש במנגנון בחירות הנקרא Thresholded Proof of Stake (TPoS) כדי לבחור מאמתים. TPoS דומה למכירה פומבית, שבה מאגר גדול של מאמתים פוטנציאליים מציין כמה אסימון NEAR הם מוכנים להמר באמצעות עסקה חתומה. לאחר מכן, TPoS יקבע את הסף המינימלי להפוך למאמת בכל תקופה (בדרך כלל, מרווח של 12 שעות). לאלה שהחזיקו בהימור מעל הסף הזה תהיה הזדמנות להיבחר כמאמתים, פרופורציונלי לסכום שהותירו.

  Rainbow Bridge

  Rainbow Bridge הוא אפליקציה ב-NEAR המאפשרת למשתמשים להעביר אסימוני ERC-20, מטבעות יציבות, אסימונים עטופים ואפילו NFTs בין Ethereum ו-NEAR blockchains. זה מאפשר למפתחים ולמשתמשים לנצל את התפוקה הגבוהה יותר והעמלות הנמוכות יותר בפרוטוקול NEAR.

  גשר הקשת הוא חסר רשות ומבוזר לחלוטין. כדי לגשר על אסימונים, משתמשים יכולים לשלוח נכסי ERC-20 ישירות מ-MetaMask או מארנקי Web3 אחרים לארנק NEAR ולהיפך. ראשית, הם צריכים להפקיד את האסימון בחוזה חכם של Ethereum. מאחר והעברת אסימונים ישירה אינה אפשרית בין רשתות, האסימונים יינעלו וייצאו ממחזור ב-Ethereum. אסימונים חדשים ייווצרו ב-NEAR כדי לייצג את המקוריים. באופן זה, האספקה ​​הכוללת במחזור של האסימון נשארת קבועה על פני שני הבלוקצ'יין.

  ברוב המקרים, עסקאות ב-NEAR יאושרו תוך 1-2 שניות ומחירן נמוך מ-$1. עם זאת, אם המשתמש מעוניין להעביר את האסימון בחזרה ל-Ethereum, ההליך יכול לעלות יותר ולקחת זמן רב יותר לעיבוד. הערך הסופי יהיה תלוי בתעבורה הנוכחית של Ethereum ובמחירי הדלק.

  Aurora

  Aurora הוא פתרון שכבה 2 ב- blockchain של פרוטוקול NEAR. המטרה היא לעזור למפתחים להרחיב את האפליקציות שלהם בפלטפורמה תואמת Ethereum המציעה עלויות עסקה נמוכות למשתמשים שלהם. לפי NEAR, Aurora מסוגלת לארח אלפי עסקאות בשנייה, עם זמן אישור חסימה של כ-2 שניות בלבד.

  Aurora מורכבת ממנוע Aurora ומגשר Aurora. Aurora Engine היא מכונה וירטואלית של Ethereum (EVM) בפרוטוקול NEAR, כלומר היא תואמת ל-Ethereum ותומכת בכל הכלים הזמינים במערכת האקולוגית של Ethereum. זה מקל על מפתחים להתחיל ב-NEAR מבלי לשכתב את ה-DApps שלהם או ללמוד כיצד לעבוד עם כלי פיתוח חדשים. הם יכולים גם להשתמש ב-Aurora Bridge (אותה טכנולוגיה כמו Rainbow Bridge) כדי לגשר בצורה חלקה על החוזים החכמים ואסימוני ה-ERC-20 שלהם בין רשתות הבלוק של Ethereum ו-NEAR פרוטוקול. משתמשים יכולים גם לשלם עמלות עסקה עם ETH באורורה.

  מהו האסימון NEAR?

  פרוטוקול NEAR (NEAR) הוא האסימון המקורי של המערכת האקולוגית NEAR. זה אסימון ERC-20 עם היצע מקסימלי של מיליארד אחד. NEAR יכול לשמש לתשלום דמי עסקאות ואחסון ברשת. כמו כן, מפתחי חוזים חכמים יכולים לקבל חלק מדמי העסקאות שהחוזה שלהם מייצר. כדי לשמור על נדירות של NEAR, שאר עמלות העסקה יישרפו.

  בעלי אסימונים יכולים להמר על ארנק NEAR כדי לזכות גם בפרסים. הם מקיימים את NEAR כדי להפעיל צמתים אימות עבור תגמולים המסתכמים ב-4.5% מהאספקה ​​הכוללת של NEAR. הם יכולים גם להשתתף בממשל של רשת NEAR על ידי הצבעה על החלטות והגשת הצעות הקשורות לפלטפורמה ולמוצרים.

  לסיכום

  ככל שמרחב הבלוקצ'יין יגדל, פלטפורמות שיכולות להציע עלויות עסקה נמוכות יותר ותפוקה מוגברת ישחקו כנראה תפקיד חשוב באימוץ המיינסטרים. פתרונות קנה המידה של NEAR יכולים למשוך מפתחים המעוניינים לבנות מוצרי DeFi יעילים יותר ויישומים מבוזרים (DApps). מפת הדרכים של NEAR כוללת פיתוחי ריסוק נוספים ופתרונות רשת צולבים שכבה-2 כדי להרחיב עוד יותר את הבלוקצ'יין שלה ובסופו של דבר להועיל למפתחים ולמשתמשי קצה.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם