" crossorigin/>
More

  כריסטופר בנדיקסן, ראש המחקר ב- CoinShares, מנהל נכסי הדיגיטל העיקרי באירופה.

  *זהירות כתבה ארוכה*

  • ביטקוין (BTC) היא מערכת הפשרה כמו FedWire, ולא צובר תשלומים כמו ויזה
  • היא משתמשת באנרגיה כדי לספק את הפונקציה ללא תלות ברשויות מרכזיות
  • ייצור אנרגיה עולמי ממשיך להסתמך על דלקים מאובנים עם זאת,
  • כריית מטבעות קריפטוגרפיים היא ניידת ועולמית – כל הזמן מחפשת את החשמל הזול ביותר הזול,
  • לעומת זאת לכריית ביטקוין תפקיד מהותי, בהווה ובעתיד, בביטול פסולת ובמערכות כוח לאיזון עומסים המבוססות על אנרגיה מתחדשת לסירוגין.

  חזרנו רשמית בתקופה המועדפת עלינו במחזור השוק. התקופה בה קבוצות חדשות של עיתונאים – מוטרדים בבירור מכך שביטקוין, לא משנה כמה פעמים הוא הוכרז כמת, עדיין מסרב למות – מוצא את עצמן נאלץ לכסות את הטכנולוגיה הפחות אהובה והמבלבלת ביותר שלהן.

  והם מוטרדים מאוד מהממצאים שלהם.

  אבל בחיים, דברים רבים הם למעשה לא מה שהם נראים לראשונה. זה אחד הדברים האלה. למעשה, זה לא רק שלא מה שזה נראה. זה בדיוק ההיפך.

  אני אבלה את שארית המאמר הזה בהסבר על הנסיבות המוזרות האלה. זה קצת מסע, אבל מהנה ומעניין שמציע פוטנציאל של איזה "אהה!" רגעים. לא קשה מדי לרדת לעומק זה, אבל זה דורש סינתזה של ידע והקשר שנדיר להתבונן בו בטבע, כביכול. אנסה לאסוף את כל הצרכים הללו ביצירה אחת אחת – הנה התוכנית:

  ראשית, עלינו לבסס יסוד קונטקסטואלי. זהו שלב קריטי, מכיוון שחוסר בהירות מהו ביטקוין ומה אינו, יש בו פוטנציאל לבלבל ניתוח שלאחר מכן. זה בערך כמו להסתכל על רקטה על משטח השיגור ולטעות אותה בגורד שחקים. היית מחשיב את זה מכוער, חסר תועלת ומוטל להחריד להחריד. באור זה נראה טיפשי. אבל ברגע שאתה יודע שהדבר אמור לעוף לחלל, הכל הגיוני מיד.

  ואז עלינו לקחת בחשבון שמושג הפסולת הוא סובייקטיבי. אמנם אני אישית חושב שהאנרגיה שמפנה החברה שלנו לעקוב ולשדר את חיי הקרדשיאנס היא בזבוז מוחלט ומוחלט, אבל אחרים לא מסכימים והבחירות שלהם אינן ענייני. בחרנו לחיות בחברה בה אנשים חופשיים לעשות את הבחירות שלהם, ויש לכך סיבות טובות.

  לאחר מכן אראה לך כיצד למושג הביטקוין כאיום לעתיד מתחדש יש דברים בדיוק הפוכים. הרחק מלהיות חוסם של עתיד חסר פחמן, כריית ביטקוין יכולה למלא תפקיד שלא יסולא בפז כאבן בניין במערכת כזו. זוהי למעשה הזדמנות מדהימה עבורנו להגדיל את חלקם של הדור המתחדש לסירוגין ברשתות החשמל שלנו, מבלי להרוס את הכלכלה.

  לסיום, אביא את הטענה שלמרות שהפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלנו היא רעיון טוב, הפחתת צריכת האנרגיה שלנו היא לא. צריכת אנרגיה היא המפתח לשגשוגנו ולהתקדמותנו בסולם קרדשב. האינטרס שלנו לצרוך יותר אנרגיה לא פחות.

  כפי שאתה כבר יכול לחשוד עד עכשיו, יש למעשה עומק רב יותר בנושא זה מאשר סיפור החדשות הממוצע יביא אותך להאמין. וכשהוא מוחל על התמונה הכוללת, העומק הזה עלול לגרום לשינוי משמעותי בפרספקטיבה. אז בואו נחפור פנימה.

  הביטקוין הוא מערכת הפשרה, לא צבירת תשלומים

  קודם כל. מהו ביטקוין [1] ומה לא?

  ביטקוין הוא מערכת הפשרה כמו FedWire, הוא אינו צובר תשלומים כמו ויזה. אני כל הזמן רואה ביטקוין לעומת ויזה, מאסטרקארד או פייפאל, וזה המקור העיקרי לזוועות מתמטיות לפיו עלות החשמל הכוללת של ביטקוין מחולקת בעסקאות שלו ואז בהשוואה למשהו שהוא לא. שימוש באנרגיה לכל עסקת הסדר הוא מדד שטות לפיו ניתן לשפוט את השימוש באנרגיה של ביטקוין.

  בדיוק כמו ש- 800,000 עסקאות FedWire היומיות בערך אינן מדד טוב לסכום העסקאות היומי של דולר (USD), עסקאות היומי של ביטקוין 325,000 [2] בערך אינן מדד טוב לסכום הכולל של הביטקוין היומי (BTC / עסקאות XBT). רוב עסקאות הביטקוין אינן נראות לעין. הם מתקיימים בתוך מערכות צבירת התשלומים של מרכזיות, ברשת ברקים, וכן, גם בתוך צוברים אקטואלים כמו PayPal, Square או MasterCard. רק מעת לעת הם מתיישבים בבלוקצ'יין ביטקוין כעסקאות גלויות.

  פתרונות כאלה מכונים שכבת רשת. זוהי גישה בדוקה להבדיל בין עסקאות קמעונאיות מזדמנות לבין עסקאות פשרה כבדות, וככה בדיוק אנו כבר עושים דברים במערכות הכסף והתשלומים של פיאט. במערכת כזו, שכבת הבסיס, כמו FedWire (או ביטקוין), משמשת רק כבוררת הסופית של עסקאות הפשרה, כל השאר, וזה הרוב המכריע של כל העסקאות, מתרחשות בשכבות צבירת תשלומים גבוהות יותר, שלעתים קרובות כולן מערכות שונות.

  במילים אחרות, הביטקוין אינו מתחרה בויזה, מאסטרקארד או פייפאל.
  ביטקוין היא מערכת מוניטרית עצמאית בה צוברים יכולים להשתמש בה.

  הצגת צריכת החשמל של הביטקוין מבחינת מספר עסקאות ההתיישבות היומי שלה היא הרינג אדום.

  חשמל כמקור זמן אובייקטיבי

  בסדר, אבל למה בכלל צריך את כל החשמל הזה?

  כפי שאתה בוודאי יודע עד עכשיו, ביטקוין מוסיף עסקאות חדשות לספר החשבונות שלו כל עשר דקות בערך. קבוצות תוספות אלה לרשומת העסקה נקראות חסימות והן מהוות שרשרת מאריכה מתמיד המכילה את כל היסטוריית העסקאות של ביטקוין. הסכמה רחבה ברשת על היסטוריית העסקאות המשותפת הזו היא המאפשרת קיום של מערכת מוניטרית מבוזרת. בלעדיה אנו זקוקים לרשות מרכזית שתחליט אילו עסקאות הגיעו באיזה סדר.

  חשמל נכנס לתמונה בתהליך הוספת הבלוק. לעתים רחוקות תשמעו את זה מוסבר ככה, אבל ביטקוין משתמש בחשמל למטרה פשוטה יחסית: להוכיח, בהתבסס על מדד אובייקטיבי שאינו תלוי במערכת עצמה, באופן שכל אחד יכול לוודא בעצמו, כי זמן מסוים עבר בין בלוק חדש לקודמו. כעובדה מהנה, קחו בחשבון שיוצר הביטקוין מעולם לא השתמש במילה בלוקצ'יין. הוא קרא לזה שרשרת זמן.

  מודל זה של הסכם מבוזר הוא כה מהפכני בתחום מדעי המחשב שהוא נקרא על שם יוצר הביטקוין. זה נקרא Nakamoto Consensus והטכניקה המשמשת להשגתו נקראת Proof-of-Work. בתהליך זה, החשמל מבצע את העבודה בפועל, וההוכחה היא הצגת פלט של פונקציית חשיש נדירה אשר היה יכול להימצא רק על ידי ניחושים חוזרים ונשנים, המוכיחים את קלט העבודה.

  עבור מי שזוכר פיזיקה בתיכון, עבודה היא מושג תלוי זמן. אם נעשתה עבודה, הזמן חייב לעבור. באמצעות מערכת יחסים בסיסית זו, Proof-of-Work מאפשרת לרשת הביטקוין לשתף פעולה בשעון מבוזר, וזה מה שמאפשר למשתתפיו שאינם מתואמים אחרת, להסכים על היסטוריה משותפת של עסקאות.

  כל עוד עבר מספיק זמן מהחסמה האחרונה, כפי שהוכח על ידי עבודת הקלט, ניתן להוסיף חסם חדש לשרשרת (כל עוד הוא לא עובר על כל חוקי ביטקוין). התחשבות כל משתתפי הרשת ברשת עם העבודה המצטברת ביותר כשרשרת הנכונה והמוסכמת היא כלל קונצנזוס בסיסי של הביטקוין.

  זו כבר פריצת דרך מדהימה, אבל יש בה עוד יותר:

  עלות חשמל מונעת זיוף

  שימוש בהוכחת עבודה כשעון מבוזר גם מייצר תופעת לוואי מצוינת. זה גורם לזיוף ושיבוש רשומות יקר מאין כמותו. כתיבת היסטוריה הונאתית היא יקרה כמו כתיבת אמת אמיתית, ולכן על מנת ליצור שרשרת זמן לא ישרה, על שחקן זדוני להשקיע יותר אנרגיה במשימה מאשר כל הרשת הכנה ביחד.

  עם זאת כהקשר, דרך נוספת לחשוב על השימוש בחשמל הכולל של הביטקוין היא כזו: כשאתה שומע משפטים כמו 'ביטקוין משתמש בחשמל כמו נורבגיה', המשמעות של זה בפועל היא שאם נורגי'ס המזוויעים והמעורבלים האלה היו רוצים להתכנס להתעסק עם שיא העסקה של ביטקוין, גם אם הם יאספו את כל אספקת החשמל במדינה, הם לא היו עומדים בסיכוי להסיר אותה. [3]

  עכשיו זה למעשה קצת לשון המעטה, אבל עבור מערכת מוניטרית גלובלית, זמינה באופן חופשי, עצמאית פוליטית, היכולת להתנגד לתוקפים בגודל המדינה היא מאפיין מדהים וברור הכרחי, ולא איזה באג שצריך לתקן.

  גורם לך לחשוב..

  שימוש בחשמל מאפשר נכסים כספיים שאינם זמינים אחרת

  ועם זה, אנו למעשה נמצאים בעוכרי הדיון הזה. כל ה"וויכוח "סביב השימוש באנרגיה של ביטקוין נשען ביסודו האם מכירים בצורך במערכת מוניטרית עצמאית פוליטית ואלטרנטיבה כאלטרנטיבה מרצון וזמינה באופן חופשי לכספי ממשלה מורשים ולעתים קרובות נשק.

  אם התשובה שלך לכך היא לא, אז שום טיעון לא יספיק כדי לשכנע אותך שביטקוין אינו אלא בזבוז מוחלט, בין אם הוא צורך GWh לשנה או מיליון. עם זאת, במקרה כזה גם לא צריך להיות מה לדאוג: אם הביטקוין לא משרת מטרה והוא בועה, אז בוודאי שאף אחד לא יהיה מוכן לשלם את עלויות החשמל שלו לאורך זמן והוא ימות, לקחת את הצריכה שלו איתו. הבעיה נפתרה, לא?

  אם מצד שני, התשובה חיובית, הסיפור שונה לגמרי. מכיוון שבתמורה לצריכת החשמל שלו, ביטקוין מספק סט של נכסים כספיים ייחודיים למשתמשים בו – נכסים שלא ניתן לשכפל אותם על ידי כספים תלויים פוליטית ולא על ידי כספי סחורות פיזיים.

  על זה משלמים המשתמשים שלה, וכולם חושבים שזה שווה את העלות.

  תשקול את זה:

  1. ביטקוין אינו מורשה, כלומר אף אחד לא יכול למנוע מאף אחד להשתמש בו ולא משנה כמה כוח פוליטי הוא מפעיל.
  2. ניתן להוכיח שביטקוין נדיר וניתן ליצור מטבעות חדשים רק במחיר השוק או בסמוך אליו, כלומר אף אחד לא יכול לנפח אותך מאחזקות הכסף שלך, ולא משנה באיזו אוניברסיטה הוא למד.
  3. ברגע שאתה מחזיק ביטקוין, הדרך היחידה למנוע ממישהו לבזבז את מטבעותיו היא לרכוש יותר חשמל מכל המערכת ביחד, במטרה היחידה לעצור אותם (לדבר על בזבוז …), כלומר למשתמשים שלה יש חופש מוחלט לסחור פשוטו כמשמעו. מישהו אחר בעולם כולו.
  4. כל אחד יכול לבקר את כל היסטוריית העסקאות של המערכת באמצעות מחשב בסך 200 דולר ארה"ב, ולהסיר את הצורך לסמוך על ממשלות, מוסדות או כל אחד אחר בעת ביצוע עסקאות כספיות.

  אני יכול להמשיך, אבל צריך להיות ברור בשלב זה שהתועלת של מערכת כזו היא עצומה, השוק העולמי לשירותיה הוא עצום, והאנרגיה הנדרשת להפעלתה היא העלות הדרושה להשגת נכסים אלה.

   

  ערך ובזבוז

  לאחר מכן, בואו נדבר קצת על בזבוז. הנקודה הכוללת של סעיף זה אמורה כבר להיות ברורה מהקודם, אך לשם הבהירות אני אכתוב את זה, בזבוז, בדיוק כמו ערך, הוא סובייקטיבי.

  יש אנשים שמעריכים מסקרה, אחרים מעריכים ג'אנק פוד, אחרים מעריכים צפייה בקרדשיאנס, אחרים מעריכים שוב טיסה למקומות אקזוטיים לחופשות שלהם, ובכל זאת אחרים מעריכים ללכת לאצטדיונים כדי לראות גברים מבוגרים בסטנדקס מתיימרים להילחם. במקרה אני שייך רק לאחת מאותן קבוצות, אבל זה עולם גדול שם ומי אני שאגיד לך מה לעשות עם חייך.

  אבל נחשו מה, כל הדברים הנ"ל דורשים אנרגיה. מה, אם כן, יעבור את סף הפסולת לעומת הערך? אילו מהם אנו מציעים ראויים למוסרה על בסיס בזבוזה?

  בשום מקום אחר בחברה שלנו אנו לא מפעילים בדיקה דומה על הלגיטימיות המוסרית של השימוש באנרגיה. לא בצריכה פרטית ולא בייצור סחורות או שירותים. זה נכון למרות ששימושים גלובליים רבים אחרים באנרגיה הם בבירור הרבה פחות 'הכרחיים' או 'ניתנים להגנה מוסרית' מאשר ביטקוין. ויש לכך סיבה טובה.

  נסה לקחת את הנחת היסוד לתוצאה ההכרחית שלה. אם זו תהיה גישה להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלנו, היכן בדיוק נמתח את הגבול? מי זוכה להחליט? וכמה זמן עד שתמצאו את עצמכם נגררים לרחובות ומתייצבים על הקיר בגלל איזה פשע צריכה שאי אפשר לומר עליו?

  למעשה, אולי מי שחש כעס בצדק על [מוצר או שירות כלשהו], ורואה בכך רע אחר של צרכנים להיות תקף מוסרית, צריך להתקשות זמן רב על ההשפעות של כסף דפלציוני עולמי על צרכנות מונעת אשראי חסרת מחשבה ופוגעת בה. השפעות על הסביבה.

  גורם לך לחשוב ? …

  בסופו של יום, קריאת בזבוז לביטקוין מחייבת אחד מהם: לא להבין את פונקציית הכרייה כפי שהיא מתייחסת למאפיינים המסופקים של ביטקוין; לא להכיר בתועלת של ביטקוין בכלל; או, הודה בערך כלשהו, ​​אך ראה שזה לא מספיק כדי להצדיק את העלות. שני האחרונים שבהם מסתכמים בביטול מוחלט של האפשרות שאחרים עשויים להעריך משהו שונה ממך, או את האמונה שפסקי הערך שלך חשובים איכשהו משלהם.

  לא ניתן אפילו לטעון נגד עמדות כאלה. הן מבוססות על חוסר הבנה שיש לתקן תחילה, או על חילוקי דעות מהותיים לגבי חופש הפרט וחירותו. הראשונים לאט לאט יטפלו בעצמם מכיוון שידע ברמת הפרוטוקול של ביטקוין ממשיך לגדול בקרב האוכלוסייה, אך האחרון הוא נושא עמוק בהרבה ומשהו שעל כל אדם מוטלת האחריות לקחת בחשבון לפני שהוא דוגל בדיכוי חופשם של אנשים אחרים או שולי בחירות מרצון שלהם.

  מה שמצד שני די קל להבין, מדוע זה נושא רגשי כל כך מלכתחילה.

   

  חיצוניות

  זה המקום שבו אנשים נוטים לנתק. פחות או יותר כולם מסכימים שזיהום פחמן הוא בעיה רצינית, והחשש מפני גרימת נזק משמעותי ליכולתם של המינים שלנו לקיים את עצמו בגבולות הפלנטה שלנו הוא גורם לדאגה אצל אנשים רבים. בהיותה מערכת שקופה ביותר, לכן קל יחסית להסתכל על הביטקוין על פני השטח, לחשב את צריכת החשמל שלו, להבין שהוא משמעותי ואז לחשוש מההשפעה הסביבתית שלו.

  אולם הבעיה בגישה מסוג זה היא שהיא נוטה לשלב ייצור חשמל מלוכלך עם צריכת חשמל אגנוסטית, תוך התעלמות בו זמנית ובהכרח מכל שירות. מהאנשים שמיישמים גישה זו, נאמר לנו שביטקוין מייצר כמויות לא יקרות של חיצוניות באמצעות פליטת CO2. ובכן, כן ולא.

  אולם הבעיה בגישה מסוג זה היא שהיא נוטה לשל'כן', בכך שהחשמל שבביטקוין משתמש זהה לחשמל שמניע את כל השאר בעולם, ושהייצור עדיין נשלט על ידי דלקים מאובנים, שמייצרים חיצוניות שלילית.

  'לא', בכך שבניגוד לכמעט כל ענף אחר, כריית הביטקוין היא תחרותית ביותר, אך חשוב מכך, ניידת, ולכן נוטה להתאגד סביב מקורות האנרגיה הלא רצויים (קרא: הזול ביותר) בעולם. מקורות אלה מורכבים במידה רבה מחומרים מתחדשים תקועים או שאינם מנוצלים בצורה אחרת, במיוחד אנרגיה מימית. ובעוד השימוש בו באנרגיה מתחדשת אינו בלעדי בשום אופן, הוא עדיין נמצא בין כפול פי ארבעה מהממוצע העולמי למגורים, למסחר ולתעשייה. אז בעוד שביטקוין עשוי להשתמש באותה כמות חשמל כמו הולנד, טביעת הרגל הפחמנית ההשוואתית שלו תהיה בין חצי לרבע.

  הדבר הקריטי הנוסף שיש להבין הוא שביטקוין הוא ירוק כמו מכונית חשמלית. שום דבר בקשר לביטקוין אינו מחייב פליטות. זה ייקח את כל החשמל שתאכילו אותו. אם העולם נעשה ירוק, כך גם הביטקוין.

  מה שהמלעיזים עושים אז ביעילות הוא להלביש את בעיית זיהום הפחמן שלנו בתחפושת של ביטקוין, לצעוק עליה גסויות ולהכות אותה במקל. זו אינה אסטרטגיה אפקטיבית להפחתת הפליטות שלנו, אלא שעיר לעזאזל לא מועיל לחלוטין. מניעת היפוך לתקופות טכנולוגיות טרום חשמל או הפחתה אחרת של רמת החיים שלנו, האסטרטגיה היחידה שיכולה להשיג מטרה זו היא בניית ייצור מתחדש יותר.

  במקום להכחיש את ביטקוין כמייצג ארכיטיפי של בעיית זיהום הפחמן שלנו, עלינו לשים לב כאן יותר מקרוב מכיוון שכפי שמתברר, כריית ביטקוין יכולה להיות אבן בניין קריטית בעתיד ממוזער בפחמן. וזו הזדמנות שנהיה טיפשים לחלוטין להחמיץ אותה.

   

  ביטקוין + התחדשות = אמת

  כל מי שעשה את שיעורי הבית שלו בנוגע לבעיות שמציב רשתות עם חדירה גבוהה של מתחדשים מתחדשים לסירוגין, כמו שמש ורוח, יהיה מודע היטב לנושאים שהם סובלים מתוצרת יתר ותת-ייצור.

  תוצר ייצור וההכרח המשותף לייצור דלק מאובנים הם משהו שכולם מבינים כמעט משום שהוא מייצג את המצב הסטנדרטי כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ. באזורים כאלה אנו דורשים יכולת המתנה של תחנות כוח דלק מאובנים להיכנס כאשר ייצור מתחדש וצריכת חשמל מתרחשים בלוחות זמנים שונים. זה פחות מאידיאלי ומעלה את עלות החשמל.

  מה שפחות מובן פחות הוא הבעיה של ייצור יתר עם מתחדשים.

  אנחנו לא יכולים להחליט מתי הרוח או העננים יופיעו, כך שלעולם לא נוכל להתאים את דפוס הייצור של הרוח והשמש לשימוש בכוח שלנו. המשמעות היא שאם עלינו, או לכל הפחות, להסתמך באופן משמעותי על ייצור כזה, עלינו לבנות מספיק יכולת שהרמה הנמוכה ביותר של ייצור מתחדשים לסירוגין תהיה גבוהה או גבוהה מהביקוש הגבוה ביותר שלנו. פירוש הדבר שלרוב היינו מייצרים חשמל מעבר לצרכים שלנו. אלא אם כן נוכל למצוא קונה לחשמל זה מערכת כזו פשוט לא תהיה כדאית מבחינה כלכלית.

  במה שהוא עכשיו הסוד הגרוע ביותר בתעשייה, כריית הביטקוין מציעה למעשה הזדמנות מדהימה לייעל רשתות כבדות מתחדשות.

  כורים, שהם מאוד ניידים וגמישים, יכולים לשמש כמערכות מענה לביקוש. הם יכולים לשבת ממש ליד המשאב המתחדש (אפילו לנוע עם עונות השנה) המדוברים – ולהימנע מהצורך להגביר יתר על המידה את הרשתות – ולצרוך באופן דינמי עודפי אנרגיה בכל פעם שמייצרים יותר ממה שצריך שוק הכרייה (כלומר המחירים נמוכים) . זה מאפשר לייצר רווח מיידי של אנרגיה שאחרת תבוזבז, ותוריד את עלויות החשמל הכוללות. במילים אחרות, הוא יכול לשמש כסוללה כספית

  לעומת זאת, בכל פעם שייצור החשמל נמוך בהשוואה לצרכי השוק שאינו כרייה (כלומר המחירים גבוהים), ניתן לכרות את הכורים בכיבוי ולהפנות את החשמל למקורות ביקוש אחרים (שבדרך כלל גם מוכנים לשלם יותר ). זה מבטיח אמינות לתשתית קריטית כאשר הייצור מתוח או שהביקוש גבוה במיוחד.

  כורים כבר מבצעים משימה זו בשוק הכוח ERCOT בטקסס ועוד נמצאים בשלב התכנון. אפשר רק לתהות אם יתכן שהמתח ברשת הטקסנית האחרונה הוקל אם יכולת הייצור הגבוהה ביותר של הייצור היה גבוהה יותר, מטרה שהיא הרבה יותר אפשרית מבחינה כלכלית בנוכחות יכולת מענה גדולה לביקוש.

  דינמיקה דומה מתרחשת בצד השני של העולם, בסין. במהלך 20 השנים האחרונות, סין בנתה את הקיבולת הגדולה ביותר לייצור חשמל הידרואלקטרי בעולם. חלק ניכר מהיכולת הזו מרוכז במחוזות הדרום-מערביים ההרריים של סצ'ואן ויונאן, שמקבלים שני מי נגר מהמישור הטיבטי העצום, וכן גשמים רבים, אך עונתיים.

  בנייה זאת מונעת כבדות מסובסידיות המדינה שמטרתן להפוך את סין למתכת האלומיניום המובילה בעולם. מטרה זו הושגה, ועוד, להשאיר כמה מחוזות סיניים עם יכולות יתר עצומות בדור ההידרואלקטרי שלהם. זרימת הכוח ההידרואלקטרי הייתה גרועה במיוחד בעונת הגשמים כאשר לסכרים יש זרימות שיכולות לייצר ברמות גבוהות פי כמה מאשר בעונה היבשה.

  הכורים מנצלים את מצב העניינים הזה על ידי העברת פעילויות כרייה שלמות למחוזות אלה ומחוצה להם בהתאם לעונה הגשומה. במהלך תקופות אלה, כורים מורידים אנרגיה מבוזבזת אחרת מידי ייצור יתר של סכרים, ומשפרים את כלכלתם תוך אבטחת ביטקוין. כאשר העונה היבשה מגיעה ומחירי החשמל עולים, הם מרימים את פעילותם ומעבירים אותם למחוזות אחרים שבהם המחירים נמוכים יותר (במהלך העונה היבשה, מדיניות סין של סובסידיות מדינה לתחנות כוח פחם הופכות לרוב למקורות כאלה לאלטרנטיבה הזולה ביותר).

  בינתיים, הכורים מצמצמים באופן פעיל פליטות משדות נפט

  היכולת של ביטקוין להימכר ממש בכל מקום בעולם שבו יש חיבור לאינטרנט, דרבנה את הופעתה של תת קבוצה מעניינת נוספת. יצרני נפט הבינו שכרייה מציעה אפשרות לייצר רווח מהגז היבש הלא רצוי שלהם באתר. זה מונע התלקחות, ובמידה רבה מזעזעת, אפילו פריקה ישירה של מתאן לאטמוספירה, מה שגורם להפחתה של פליטות מזיקות ומחירי אנרגיה נמוכים יותר.

  גז טבעי יבש, או מתאן, חזק פי 40 כמו גז חממה מאשר CO2. המשמעות היא שלכל רגל מעוקבת של מתאן שנשרף לתוך CO2 לעומת דליפה ישירות לאטמוספירה יש השפעה שלילית גדולה נטו על אפקט החממה.

  מה שחשוב להבין בהקשר זה הוא שגם כאשר מתאן מתלקח, הבעירה לעיתים אינה יעילה עקב השפעות הרוח על המגדל המתלקח. בתנאים סוערים, יותר ממחצית המתאן יכול להימלט ישירות לאטמוספרה, אך כאשר הגז נשרף בסביבה מבוקרת של מנועים, מעט או ללא מתאן משתחרר.

  מה שחשוב להבין בהקשר זה הוא שגם כאשר מתאן מתחברות ארגז נפט וגז בינלאומיות מתעוררות להזדמנות זו. המחשה טובה היא השקעתה של חברת ענק האנרגיה הנורבגית Equinor בשנה שעברה בקרוזו אנרגיה, המפורסמת בזכות המיקוד הארוך שלהם ב- ESG, והודעות עדכניות יותר של הגדולה הרוסית גזפרום נפט כי גם הם מפחיתים את הפסולת המתנפצת שלהם על ידי ייצור רווחים מגז ישירות באמצעות כריית ביטקוין.

  זה לטובת האנושות לצרוך יותר אנרגיה, לא פחות

  כל שינוי צעד אחד בהתפתחות האנושית דרש יותר אנרגיה לטובת שיפורים טכנולוגיים מאשר בשלב הקודם. צריכת ותיעול אנרגיה לעבודה שימושית היא היסוד של הציוויליזציה המודרנית. בטח, סוס משתמש בהרבה פחות אנרגיה מאשר מכונית, אך איש בשכלו הנכון לא יטען כי אנו נוטשים את הטכנולוגיה של מכוניות להפחתת הפליטות שלנו. מכוניות משפרות מאוד את רמת החיים שלנו ומפנות זמן אנושי לעבודה שימושית אחרת. הפיתרון הוא כמובן להבטיח כמה שיותר מכוניות חשמליות, כמו ביטקוין, ולהפוך את הדור לירוק.

  הבעיה שלנו כציוויליזציה היא לא כמות האנרגיה שאנחנו צורכים. צריכת המון אנרגיה היא דבר טוב ומעלה אותנו עוד יותר במעלה סולם קרדשב של התקדמות טכנולוגית. הבעיה שלנו היא האופן בו אנו מייצרים אותו. זה צריך להיות ברור מאין כמוהו לכל הוגה מכוון כלכלי.

  דחייה של ביטקוין על בזבוז אנרגיה אינה אלא שיקול דעת ערכי סובייקטיבי, והיא דעה שעלי להתעניין מאוד לראות ביטוי נכון מול מיליוני אנשים המשתמשים בביטקוין כמשטח חיים כספי בקרבותיהם המתמשכים למען זכויות אדם בסיסיות. , חירות כלכלית, חופש פוליטי ודמוקרטיה.

  הנקודה הכוללת שאנו מעלים כאן היא שיש נושא זה הרבה יותר ממה שחשבתם בתחילה. לא רק שכרייה מעצם הגדרתה אינה בזבזנית לאנשים המעריכים זאת – אולי מסיבות שאולי לעולם אינך מכיר או מעריך לגמרי – אלא שכשאתה מסתכל קצת יותר לעומק כיצד תעשייה זו עובדת בפועל, מתעוררות הזדמנויות מדהימות ומתברר כי ביטקוין בשום פנים ואופן לא חוטא האקלים יכול להיות שהובלת אותך להאמין שהוא.

  בגודל דרישת האנרגיה שלה, פליטת ייצור הכוח שממנה היא שואבת קטנה יחסית – בין חצי לרבע מהנורמה העולמית. בינתיים, הכרייה מפחיתה את פליטת המתאן העולמית, עובדה שנוטה להישכח בנוחות על ידי המלעיזים.

  אם אנו מקווים להגיע למעשה לשום מקום בפתרון בעיית הקיימות שלנו, אנו משרתים טוב יותר על ידי השקעה רבה יותר באנרגיה מתחדשת, ולא בגנות מי שמשתמש בה כדי לפתור את בעיותיהם. לכריית ביטקוין יש פוטנציאל למלא תפקיד חשוב בשינוי זה על ידי פתרון אחת הבעיות הבולטות הגדולות ביותר בארכיטקטורת רשת מתחדשת. אלא אם כן כולנו מוכנים להשקיע קצת יותר זמן ומאמץ בניתוח הנושא הזה לעומק הדרוש, אנו מסתכנים בהחמצה של הזדמנות מדהימה ורגישה לזמן.

  זה יהיה בזבוז.

  [1] זהו המקרה הגדול של ביטקוין, הפרוטוקול, הרשת והמערכת המוניטרית. לא להתבלבל עם ביטקוין קטן (BTC / XBT), הנכס המקורי של הביטקוין.

  [2] לעסקאות ביטקוין יכולות להיות תפוקות מרובות כך שסך העסקאות אינן מדד מושלם לסך עסקאות הפשרה. בנק או מוסד פיננסי יכולים למשל להשתמש בעסקת ביטקוין בודדת כדי לשלם מאות ואף אלפי לקוחות.

  [3] וזה אפילו לא מתחשב בבעיה שהייתה נתונה לידיהם יותר חומרה מאשר כל רשת הכורים הכנה, שמטילה עלות נוספת משמעותית.

  הישאר איתנו בלופ

  המדריכים האחרונים שלנו

  - Advertisement - spot_img

  אולי תאהב גם